نفت

روسیه از افزایش بیشتر تولید نفت اوپک پلاس در ماه فوریه پشتیبانی می‌کند.

به گزارش ایبِنا به نقل از بلومبرگ، روسیه قصد دارد در نشست بعدی در ژانویه از افزایش بیشتر تولید اوپک پلاس حمایت کند، زیرا قیمت نفت خام در محدوده مطلوب است. الکساندر نوواک، معاون نخست وزیر، در مسکو به خبرنگاران گفت: برای بازگرداندن تولیدات ما، که مقدار زیادی کاهش داده ایم، محدوده قیمت ۴۵ تا ۵۵ دلار در هر بشکه مطلوب ترین است. در غیر این صورت ما هرگز تولید را باز نخواهیم گرداند، دیگران آن را باز می گردانند.

از اوایل دسامبر که ( اوپک پلاس) سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش طرحی جدید برای افزایش تدریجی تولید داشتند، نفت خام برنت به طور متوسط ​​حدود ۵۰ دلار در هر بشکه بود. این گروه که توسط روسیه و عربستان سعودی هدایت می شود، به جای برنامه قبلی برای اضافه کردن تقریبا ۲ میلیون بشکه از۱ژانویه، تولید نفت خام روزانه را با افزایش ماهانه تا ۵۰۰ هزار بشکه افزایش می دهد.

اعضای اوپک پلاس هر ماه گرد هم می آیند و در مورد اندازه هر افزایش بحث می کنند و به این گروه اجازه می دهند تا نسبت به تقاضای نامشخص در صورت ادامه بیماری همه گیر Covid-۱۹ واکنش نشان دهند. جلسه بعدی که برای ۴ ژانویه برنامه ریزی شده است، تعیین می کند که چه مقدار عرضه باید در ماه فوریه به این بازار اضافه شود.

نواک در پاسخ به این سوال که آیا روسیه خواهان افزایش ۵۰۰ هزار بشکه در روز در ماه فوریه است، گفت: اگر اوضاع عادی و ثابت باشد، ما از این افزایش حمایت خواهیم کرد. ما باید به تدریج و بدون کشش بیش از حد بازار به سطوح پیش بینی شده از ۱ ژانویه برسیم.

این تغییر به معنای آن است که اوپک پلاس در ماه فوریه در حدود ۶.۷ میلیون بشکه در روز از بازار دریغ می کند، در حالی که میزان عرضه فعلی ۷.۷ میلیون بشکه در روز کاهش دارد. مشخص نیست که آیا عربستان سعودی، رهبر اوپک پلاس در کنار روسیه، از افزایش تولید نفت خام پشتیبانی خواهد کرد یا خیر. عبدالعزیز بن سلمان گفت: هیچ کس نمی داند که ما در تاریخ ۴ ژانویه تا روز جلسه چه کار خواهیم کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =