• ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰
  • کد خبر: 123256
طلا

با کاهش دلار و سود خزانه‌داری آمریکا، قیمت طلا افزایش یافت.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، روز سه شنبه قیمت طلا افزایش یافت، با اینکه دلار پایین تر، شمش را برای خریداران خارج از ایالات متحده ارزان تر و جذاب تر کرد و کاهش سود خزانه داری ایالات متحده هم از آن بیشتر پشتیبانی کرد.

طلای اسپات با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۷۳۳.۳۱ دلار در هر اونس رسید. معاملات آتی طلا با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۷۳۵.۱۰ دلار در هر اونس رسید. دلار در برابر سایر ارزها تقریباً به پایین ترین حد دو هفته سقوط کرد، در حالی که سود خزانه داری آمریکا نیز کاهش داشت در حالی که سرمایه گذاران فروش اخیر اوراق قرضه دولتی را متوقف کردند.

سود خزانه داری کمتر به معنای هزینه کمتر برای نگهداری شمش است که بازگشتی ندارد.اما، داده ها نشان می دهد که فعالیت صنعت خدمات ایالات متحده در ماه مارس با رکورد بالایی افزایش داشته و به جذابیت طلا رسیده است.

این داده ها پس از ثبت رکوردهای شاخص های اس اند پی ۵۰۰ و داوجونز، با درخشش این فلز زرد، سهام های آسیایی را در مسیر صعودی قرار داد. روز دوشنبه جانت یلن گفت که با کشورهای G۲۰ در تلاش است تا در مورد حداقل نرخ مالیات شرکت های بزرگ به توافق برسد.

روز دوشنبه جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده، از پیشنهاد خود برای افزایش مالیات شرکت ها جهت کمک به پرداخت هزینه های زیرساختی خود دفاع کرد و گفت که او نگران آسیب این افزایش به اقتصاد نیست.

روز دوشنبه لورتا مستر، رییس بانک رزرو فدرال کلیولند، گفت: فدرال رزرو باید به سیاست پولی خود پایبند باشد تا به رشد بیشتر کمک کند. نقره با ۰.۳ درصدافزایش به ۲۴.۹۶ دلار رسید، در حالی که هر اونس پالادیوم با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۶۵۷.۶۶ دلار رسید. هر اونس پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۲۰۹.۷۶ دلار رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =