• ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵
  • خبرنگار: tehrani
  • کد خبر: 129484
بازدید سرزده رئیس کل بانک مرکزی از صرافی های میدان فردوسی

سهمیه ارز مسافرتی با هدف ساماندهی فروش ارز در این سرفصل و همچنین جلوگیری از تخلفات پیش آمده، دچار تغییراتی شد که براین اساس سفرهای بدون ویزای هوایی سهمیه ۳۰۰ یورویی خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار ایبِنا طبق اطلاعیه منتشر شده در سامانه سنا، سهمیه ارز مسافرتی تغییراتی پیدا کرده و طبق آن، میزان فروش ارز مسافرتی توسط صرافی‌ها برای کشورهای با ویزا، ۲۰۰۰ یورو و برای کشورهای بدون ویزا معادل ۳۰۰ یورو شده است.

یک مسئول بانک مرکزی در گفت‌وگو با ایبِنا از اقدام جدید بانک مرکزی در راستای ساماندهی وضعیت فروش ارز مسافرتی خبر داد و گفت: بانک مرکزی امروز دستورالعمل جدیدی را در خصوص فروش ارزهای مسافرتی ابلاغ کرد.

وی ادامه داد: پیش از این براساس دستورالعمل بانک مرکزی برای همه مسافران اعم از سفر هوایی و زمینی و ... و با ویزا و بدون ویزا به طور یکسان ۲۲۰۰ یورو بود. 

این کارشناس ارزی تصریح کرد: رصد و پایش بانک مرکزی و دیگر دستگاه‌های نظارتی و همچنین گزارش‌های مردمی دال بر ایجاد تخلفات و سواستفاده‌هایی در این زمینه بود. بنابراین با بررسی‌های انجام شده و همچنین جلسات متعددی که برگزار کردیم مقرر شد براساس تکلیف دولت، بانک مرکزی در سرفصل های مسافرتی تغییراتی اعمال کند.

وی گفت: براساس این تغییرات سرفصل‌های ارز مسافرتی به سه طبقه تقسیم شد که به سفرهای هوایی با ویزا ۲ هزار یورو، سفرهای هوایی بدون ویزا ۳۰۰ یورو و سفرهای زمینی، ریلی و دریایی ۳۰۰ یورو ارز مسافری تعلق می‌گیرد.

این مسئول تاکید کرد که این اقدام در راستای ساماندهی وضعیت فروش ارز مسافرتی بود و هیچگونه کمبودی در منابع ارزی کشور نداریم و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =