• ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱
  • کد خبر: 130368
بیت کوین

به نظر می‌رسد تمایل به ریسک در سرمایه‌گذاران رمزارزها با وجود رشد اخیر وال استریت بهبود یافته است.

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبِنا به نقل از راشاتودی، بیت کوین، بزرگ‌ترین رمزارز جهان از نظر ارزش بازار، برای اولین بار در دو هفته گذشته از مرز ۴۰ هزار دلار عبور کرد و نزدیک به ۱۰ درصد افزایش یافت و تا ساعت ۱۴:۳۰ روز شنبه به وقت تهران، در حدود ۴۱۵۵۰ دلار معامله شد.

روز جمعه، بیت کوین بیش از ۱۱ درصد افزایش داشت، که بیش‌ترین رشد یک روزه آن از اواسط ماه ژوئن ۲۰۲۱ و اولین افزایش بزرگ پس از هفته‌ها معامله با قیمت کمتر از ۴۰ هزار دلار به شمار می‌رفت. این دارایی نسبت به پایین‌ترین سطح سال گذشته در ۲۴ ژانویه، معادل ۳۲۹۵۰.۷۲ دلار، ۲۷ درصد افزایش یافت. علی‌رغم افزایش دو روز متوالی بیت‌کوین، بیت‌کوین زیر سطح بالاترین قیمت خود در دسامبر گذشته، یعنی حدود ۶۹ هزار دلار باقی مانده است.

ارزرمزهای دیگر نیز همین روند را دنبال کردند و اتریوم برای اولین بار از ۲۱ ژانویه از مرز ۳۰۰۰ دلار عبور کرد. رشد رمزارزها همراه با افزایش سهام‌های ایالات متحده بود، شاخص فناوری نزدک با وجود نوسان برخی سهام‌های مشخص، هفته را با افزایش به پایان رساند و آمازون هم رشد داشت، در حالی که متا افت تاریخی داشت. بازار رمزارزها هم به اخبار شرکت استخراج رمزارز آمریکای شمالی هولدینگ دیجیتال ماراتن که ذخایر بیت کوین خود را به حدود ۸۵۹۵ بیت کوین (۳۳۸ میلیون دلار) رساند، واکنش مثبت نشان داد. تحلیل‌گران رمزارز این افزایش را چشمگیر عنوان کردند.

{امروز یکشنبه ساعت ۱۰:۲۵ صبح به وقت تهران، قیمت بیت کوین در ۴۱۴۶۰.۰۰ دلار قرار گرفت.}

ترجمه: میرمعصومی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =