• ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰
  • خبرنگار: sadeghi
  • کد خبر: 83665
اوراق مشارکت

مبلغ ۲۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت ریالی از تاریخ ۲۶ (امروز) تا ۲۸ اسفند ماه جاری از طریق عرضه عمومی در شعب منتخب بانک های سپه و مسکن به فروش می رسد.

به گزارش ایبِنا، معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور طی فراخوانی، سود این اوراق را به صورت شناور (در سال اول ۱۵ درصد و برای سال های بعد حداکثر تا ۱۷.۵ درصد)، معاف از مالیات و پرداخت شش ماه یک بار اعلام کرد.

بر اساس این گزارش در راستای اجرای ماده (۱۰) آیین نامه اجرایی قانون نحوه انتشار اوراق مشارکت و به منظور مشارکت عموم جامعه در اجرای طرح های عمرانی انتفاعی دولت به آگاهی می رساند، مبلغ ۲۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت ریالی چهار ساله از محل بند (ب) تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور در تاریخ ۲۶ الی ۲۸ اسفند ماه سالجاری از طریق عرضه عمومی در شعب منتخب بانک های سپه و مسکن به فروش می‌رسد.

بنا بر این گزارش، سود این اوراق به صورت شناور (در سال اول ۱۵ درصد و برای سال های بعد به میزان نرخ سود سپرده های یکساله بانکی مصوب شورای پول و اعتبار، حداکثر تا ۱۷.۵ درصد) معاف از مالیات بوده و پرداخت آن به صورت شش ماه یکبار صورت می‌گیرد.

فراخوان معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور تصریح کرد: تضمین بازپرداخت اصل و سود علی الحساب اوراق یاد شده، بر عهده وزارت امور اقتصادی و دارایی است. علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به شعب منتخب بانک های سپه و مسکن در سراسر کشور مراجعه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =