• ۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
  • کد خبر: 88985
طلا

رئیس کمیسیون طلا و جواهر از انباشت بیش از ۲۱۵ تن طلا درقالب سکه و انواع مصنوعات آن در خانه ها خبرداد.

به گزارش ایبِنا، محمد کشتی آرای  با اشاره به اینکه ۱۵ تن از این حجم طلا سکه های پیش فروش شده است افزود: در نوبت اول واگذاری سکه ها حدود ۱.۵ میلیون سکه به متقاضیان واگذار شد که برخلاف انتظار برای ورود این تعداد سکه به بازار، این کالاها به منازل منتقل شده است.

وی با بیان اینکه طبق برآورد برای سالهای قبل بیش از ۲۰۰ تن طلا نیز از سالهای گذشته در منازل انباشت شده است گفت: نگهداری طلا و سکه از لحاظ روانی سبب ایجاد فشار برجامعه خواهد شد ، درحالیکه این کالا برای رونق کشور باید به سیستم اقتصادی به بازار وارد شود.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا وجواهربا بیان اینکه این سکه ها باید در بانک سپرده شده و اسناد مربوط به آن بصورت اوراق به مردم ارائه شود ادامه داد: دریافت این حجم طلا از سوی مردم و انباشت آن در منازل موضوع بی سابقه ای است که در دنیا مشابه آن وجود ندارد.

کشتی آرای با اشاره به اینکه تاکنون ۷ میلیون سکه پیش فروش شده است گفت: با انجام واگذاری ها در نوبت دوم ۷۰ تن طلای جدید به بازار وارد می شود که درصورت وارد نشدن این سکه ها به بازار انباشت طلا در منازل به ۳۰۰ تن خواهد رسید.

وی با تاکید بر ضرورت تزریق پول این حجم طلا به اقتصاد کشور افزود: درصورتی که دولت از مردم بخواهد این سکه ها را به بانک بسپارند مردم ایران آنقدر فهیم هستند که به این درخواست پاسخ مثبت دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =