ایمن آبادی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از روند رو به افزایش بدهی دولت به شبکه بانکی انتقاد کرد و گفت: این رویه دولت را در قبال دستورات صادره خود به شبکه بانکی تضعیف کرده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به روند رو به افزایش بدهی دولت به شبکه بانکی، گفت: متاسفانه دولت اراده ای برای تسویه بدهی های خود ندارد. نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه تجربه نشان داده که با قانونگذاری بدهی های دولت به شبکه بانکی کاهش نخواهد یافت، افزود: در شرایط فعلی مجلس برای کاهش بدهی دولت به تامین اجتماعی قانون وضع کرده اما نتیجه ای نداشته و در مورد مطالبات شبکه بانکی هم وضعیت به همین منوال است.

وی با تاکید بر اینکه بهانه نبود بودجه دستاویز دولت ها برای عدم تسویه بدهی های خود بوده است، تصریح کرد: دولت باید یک جایی به بهانه تراشی برای عدم تسویه بدهی های خود به شبکه بانکی پایان دهد، زیرا این رویه دولت را در قبال دستورات صادره خود به شبکه بانکی تضعیف کرده است.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: عدم تمکین بانک ها نسبت به ابلاغیه های دولتی همین بدهی های انباشت شده به شبکه بانکی است. وی با تاکید بر اینکه دولت باید اراده خود را برای تسویه بدهی ها به شبکه بانکی تقویت کند، گفت: دولت با این اقدام اقتدار مدیریتی و نظارتی خود بر بانک ها را تقویت می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه تهاتری بدهی ها از سوی دولت در قانون نیز دیده شده است، افزود: سوال ما از دولت چرایی عدم استفاده از این ظرفیت قانونی برای کاهش بدهی های خود به شبکه بانکی است.

وی با تاکید بر اینکه امکان تهاتر برای شهرداری ها و سازمان تامین اجتماعی و همچنین هلال احمر وجود ندارد، تصریح کرد: دولت باید نسبت به تهاتر بدهی با سازمان ها و نهادهای مجاز اقدام کند. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه در حال حاضر تمامی آیین نامه های مورد نیاز برای تهاتری بدهی ها از سوی سازمان برنامه و بودجه تهیه شده است، گفت: امیدواریم هر چه سریعتر دولت برای کاهش بار این نوع مشکلات ورود کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =