بهروز نعمتی

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تشریح توضیحات وزیر امور خارجه دربارهFATF و CFT گفت: باتوجه به مهلت ۴ ماهه درخصوص FATF ، ضروری است ساز و کار FATF باید در مهلت ۴ ماهه تعیین و به تصویب نظام برسد.

به گزارش ایبِنا، بهروز نعمتی در حاشیه نشست غیرعلنی امروز سه شنبه اول آبان ماه مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران درباره نشست غیرعلنی صبح امروز گفت: نشست امروز با توجه به مباحث مختلف درخصوص برجام، CFT  و FATFبا حضور محمدجواد ظریف و سیدعباس عراقچی برگزار شد که مواردی را مبنی بر اینکه آمریکایی ها فشارهای حداکثری را از طریق منابع اقتصادی به کشور وارد می کنند و آنها با فشارهای خود بر این باورند که کشور را به فروپاشی نزدیک کنند، مطرح کردند که البته این یک خیال باطل است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکایی ها از راه های مختلف موضوعات روانی را در کشور ما پیگیری می کنند، گفت: بعضاً امکان دارد موضوعات کوچکی را در رسانه ها پیگیری کنند که این موارد بیشتر جنبه روانی کار است تا از طریق فشار روانی به اهداف خود دست پیدا کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، موضوع دیگر مطرح شده در این نشست درخصوص مذاکره با اروپایی ها و تشکیل سازوکار مالی بیان کرد و گفت: اروپایی ها قول دادند تا ۱۳ آبان سازوکار مالی را تشکیل داده، در این زمینه کشورهایی مانند روسیه، چین و هند نیز متعهد هستند.

وی با تاکید بر اینکه ظریف مطرح کرد که اروپایی ها ایستادگی خوبی را تاکنون درخصوص FATF و برجام داشته اند، عنوان کرد: درخصوص نشست گذشته اروپایی ها در زمینه FATF و CFT نیز مطرح شد که در این جلسه اروپایی ها برخلاف فشارهای آمریکا و صهیونیست ها با کشور ما همراهی خوبی را داشته اند و مهلت ۴ ماهه ای را به ایران دادند.

نعمتی ادامه داد: در مدت ۴ ماهه باید سازوکار مناسبی به تصویب نظام برسد، ضمناً ظریف این نوید را داد که نکند با خود تحریمی، قراردادها و تفاهم نامه های دوجانبه با برخی از کشورها دچار خدشه شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان درخصوص مباحث مطرح شده از سوی نمایندگان در این جلسه اظهار داشت: مخالفین موضوع بیشتر بر مبنای الزام آور بودن طرف های خارجی تاکید دارند، البته موافقان نیز با آنها هم نظر هستند، این نگرانی وجود دارد و برخی از نمایندگان مطرح می کنند که پس از تصویب FATF همانطور که آمریکا از برجام خارج شد، برخی از کشورها بر علیه ما شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =