• ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
  • کد خبر: 93731
بورس

معاملات تالار شیشه ای روز جاری با سقوط بیش از ۵۲۰۰ واحدی شاخص کل بورس و عقب گرد این متغیر به کانال ۱۷۳ هزار واحدی به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص های تالار شیشه ای امروز با حداقل ۲.۵ درصد ریزش مواجه شدند.

افت شدید شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با افت شدید دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۵۲۶۱) واحد ریزش معادل (۲.۹۴) درصد به ۱۷۳ هزار ۵۵۷ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی»  با (۱۵۳۲) واحد کاهش معادل (۲.۹۴)  درصد به ۵۰ هزار ۵۴۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۵۵۳) واحد افت معادل (۱.۹۶) درصد به ۲۷ هزار و ۷۵۱ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۳۹۰) واحد کاهش، معادل (۱.۹۶) درصد به ۱۹ هزار و ۵۷۳ واحد، شاخص آزاد شناور با (۵۸۹۲) واحد ریزش، معادل (۳.۰۹) درصد به ۱۸۴ هزار و ۹۹۴ واحد، شاخص بازار اول با (۴۳۵۰) واحد افت معادل (۳.۲۷) درصد به ۱۲۸ هزار و ۵۰۵ واحد و شاخص بازار دوم با (۸۱۸۶) واحد ریزش معادل (۲.۳۳) درصد، به ۳۴۲ هزار و ۶۱۸ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۷ نماد «فولاد با (۴۲۸) واحد، وامید با (۲۲۹) واحد، فارس با (۲۲۳) واحد، کگل با (۲۱۸) واحد، شبندر با (۲۱۴) واحد و تاپیکو با (۲۱۴) واحد و ومعادن با (۲۰۹) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در ریزش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

ریزش دسته جمعی شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص های صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع « بانک ها با (۲۸) واحد کاهش معادل (۳.۵۲) درصد به ۷۸۳ واحد، انتشار و چاپ با (۱۰۷۹۸) واحد ریزش شدید معادل (۳.۹۴) درصد به ۲۶۳ هزار و ۲۶۹ واحد، چند رشته ای صنعتی با (۷۹۸) واحد افت معادل (۳.۹۸) درصد به ۱۹ هزار و ۲۳۸ واحد، محصولات فلزی با (۱۲۵۳) واحد کاهش معادل (۴.۰۷) درصد به ۲۹ هزار و ۵۵۷ واحد، فرآورده های نفتی با (۳۱۴۶۴) واحد سقوط، معادل (۴.۳۰) درصد به ۶۹۹ هزار و ۵۴۷ واحد، فنی مهندسی با (۵۵) واحد کاهش معادل (۴.۷۸) درصد به یک هزار و ۱۰۲ واحد، ذغال سنگ با (۱۶۴) واحد افت معادل (۴.۸۸) درصد به ۳ هزار و ۲۰۵ واحد» رسید.

کاهش و افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «کهمدا، خریخت، فنوال، کاذر، بکام، آپ و سصفها»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «کدما، پترول، سبهان، غبشهر، وامید، کطبس و شلعاب» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

توقف نماد یک شرکت بیمه ای

همچنین روز گذشته ناظر بازار اعلام کرد : به استناد ماده ۱۲ مکرر ۲ دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در فرابورس نماد معاملاتی شرکت بیمه حافظ به علت نوسان قیمت سهام طی روزهای معاملاتی اخیر متوقف شد و به منظور رعایت دستورالعمل فوق الذکر، ضروری است حداکثر ظرف مدت دو روز کاری سوالات و ابهامات مطرح شده در سامانه تدان توسط شرکت بررسی و پاسخ به آن ها مطابق اطلاعیه اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی افشا شود.

به این ترتیب، در پایان اولین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۱۵۸ هزار و ۴۶۷ نوبت معاملاتی، ۲ میلیارد و ۱۹۹ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۷ هزار و ۴۷۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۵۹ هزار و ۹۵۱ میلیارد تومان رسیده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =