• ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
  • کد خبر: 99768
بانک روسیه

بانک «مورگان استنلی» آمریکا از سال آینده به فعالیت‌هایش در روسیه خاتمه می‌دهد.

به گزارش ایبِنا، خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت بانک مورگان استنلی در نظر دارد با ارسالی یادداشتی به بانک مرکزی روسیه از توقف فعالیت‌های این بانک در بازار روسیه تا پایان سه ماهه نخست سال آینده خبر دهد.

این بانک برای نخستین بار اواخر سال گذشته اعلام کرده بود به طور داوطلبانه به کسب و کار خود در بازار بانکی روسیه خاتمه خواهد داد.

پیش تر وزارت توسعه اقتصادی روسیه اعلام کرده بود این کشور در سال ۲۰۱۸ به دلیل اعمال تحریم ‌ها از سوی برخی کشورهای جهان متحمل ضرر ۶.۳ میلیارد دلاری شده است. این تحریم‌ ها شامل محدودیت ‌های ضد دامپینگ، ابطال مجوز فعالیت شرکت‌های روس، موانع فنی و تحریم‌های اقتصادی است.

مقامات بانک مورگان استنلی پیش‌تر گفته بودند به دلیل تحریم‌های آمریکا و کشورهای اتحادیه اروپا علیه روسیه به اتهام دست داشتن این کشور در حوادث اوکراین که از سال ۲۰۱۴ به مرحله اجرا در آمد، دسترسی کسب و کارهای روسی به بازارهای سرمایه بین‌المللی دشوار شده است.

بیشترین زیان روسیه از محل تحریم‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده است به گونه‌ای که این تحریم‌ها ۲.۴۲ میلیارد دلار در سال قبل به اقتصاد روسیه خسارت زده است.

این بانک آمریکایی با اعلام این که به فعالیت‌ های مشاوره ‌ای بدون نیاز به مجوز خود به مشتریان روسی ادامه می‌دهد، از مؤثر بودن پیامدهای تحریم بر روی شرایط مالی و کسب و کارهای بانکی در روسیه خبر داده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =