29 خرداد 1403 - 19:19
سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران خبر داد؛

۱۲ میلیارد دلار عملکرد سرمایه‌گذاری خارجی در دولت شهید جمهور

۱۲ میلیارد دلار عملکرد سرمایه‌گذاری خارجی در دولت شهید جمهور
تعداد طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی از ابتدای دولت سیزدهم تا خرداد امسال را ۷۱۳ طرح به ارزش ۱۱ میلیارد و ۹۲۶ میلیون دلار اعلام کرد.
کد خبر : ۱۶۴۲۹۱

به گزارش ایبنا، سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در اولین مناظره نامزد‌های محترم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که با محوریت موضوعات اقتصادی در شبانگاه دوشنبه مورخ ۲۸ خردادماه برگزار شد، موضوع سرمایه گذاری خارجی به عنوان یکی از محور‌ها مورد توجه قرار گرفت.

بر این اساس و با توجه به رسالت و ماموریت این سازمان در حوزه سرمایه گذاری خارجی، آمار نهایی و کلی عملکرد دولت شهید جمهور که بدون تغییر مثبت در شرایط تحریمی و یا توصیه‌های گروه ویژه اقدام مالی به انجام رسید به شرح ذیل مجدداً اعلام می‌گردد:

بر اساس این گزارش، از ابتدای دولت سیزدهم تا خرداد ماه سال ۱۴۰۳، تعداد ۷۱۳ طرح سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش سرمایه‌گذاری خارجی مصوب معتبر ۱۱ میلیارد و ۹۲۶ میلیون دلار (یازده میلیارد و نهصد و بیست و شش میلیون) دلار به تصویب هیات سرمایه‌گذاری خارجی رسیده است. از این میزان سرمایه گذاری خارجی مصوب معتبر تعداد ۹۱ طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش ۲ میلیارد و ۱۴۸ میلیون دلار مربوط به سرمایه گذاری اتباع حقیقی و حقوقی کشور چین است.

طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی مصوبی که در بازه زمانی مقرر پس از صدور مجوز اقدام به ورود سرمایه‌ای به کشور ننموده‌اند از فهرست آمار حذف شده و لذا آمار فوق صرفاً شامل مصوبات سرمایه‌گذاری خارجی معتبر تا این تاریخ است.

 

منبع: ایرنا

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر