01 تير 1403 - 15:47

طرح نظارت بر کالا‌های اساسی از امروز در کشور آغاز شد

طرح نظارت بر کالا‌های اساسی از امروز در کشور آغاز شد
طبق اعلام وزارت جهاد کشاورزی به منظور مقابله با تخلفات احتمالی از اول تیر تا پایان شهریور طرح نظارتی ویژه تابستان برگزار می‌شود.
کد خبر : ۱۶۴۳۵۵

به گزارش ایبنا؛ مسعود امراللهی، مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالا‌های اساسی از کشف بیش از ۵ هزار و ۵۷۰ مورد تخلف در مراکز توزیع کالا‌های اساسی سراسر کشور و معرفی متخلفان به مراجع تعزیراتی خبر داد و گفت که این تعداد تخلف ظرف دو ماه گذشته از تعداد ۳۶ هزار و ۸۵۰ مورد بازرسی از مراکز تامین و توزیع کالا‌های اساسی، انبار‌ها و سردخانه‌ها کشف و متخلفان به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع داده شدند.

 

وی با قدردانی از همکاری مردم و در راستای اطلاع رسانی از عملکرد بازرسی و نظارت وزارت جهادکشاورزی برای احقاق حقوق عمومی افزود: طرح نظارتی بهاره دفتر بازرسی و نظارت وزارت جهاد کشاورزی از اول اردیبهشت ماه سالجاری تا پایان خرداد ماه در سراسر کشور انجام شد.

 

به گفته امراللهی گران فروشی، عرضه خارج از شبکه، احتکار، عدم ثبت در سامانه جامع انبار‌ها و جامع تجارت و همچنین عدم رعایت قیمت گذاری در صدر موارد تخلف قانونی قرار داشته است.

 

مدیر کل دفتر بازرسی و نظارت وزارت جهاد کشاورزی همچنین گفت: به منظور مقابله با تخلفات احتمالی و رفاه حال مصرف کنندگان از اول تیر ماه سالجاری تا پایان شهریور ماه نیز طرح نظارتی ویژه تابستان برگزار می‌شود.

 

وی با تاکید بر اینکه در مرحله جدید عمده برنامه بازرسان این دفتر به بازبینی مجدد گلوگاه‌های بروز تخلف اختصاص می‌یابد، افزود:مصرف کنندگان کالا‌های اساسی به ویژه در شبکه عمده خرید و فروش کالا می‌توانند موارد تخلف را به سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند تا سریعا از سوی بازرسان وزارت جهاد کشاورزی مورد بررسی و متخلفان به مراجع تعزیراتی معرفی شوند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر