یوآن دیجیتال

براساس اظهارات کارشناسان ژاپنی، این کشور در مقایسه با چین در حوزه پیشرفت رمزارزملی ۶ سال از پکن عقب‌تر است و این احتمال وجود دارد که در حوزه بلاک چین نیز از بزرگ‌ترین رقیب آسیای شرقی خود عقب‌تر بماند.

به گزارش ایبِنا از مقاله‌ای که در نشریه ژاپنی رکورد چاینا، «یوسوکه تاکانو» مدیر اسبق پن پاسیفیک می‌گوید که چین در حال حاضر در تلاش است تا در بخش بلاک چین و از طریق یک تلاش دسته جمعی ملی پیشتاز جهان باشد.

تاکانو مدعی است در حالی که ژاپن به وضوح در حوزه فناوری بلاک چین تلاش می‌کند، تلاش‌های این کشور در مقایسه با چین رنگ می‌بازد. علاوه بر این، تا پیش از پایان سال قرار است چهار نشست بلاک چین در چین برگزار شود و این در حالی است که دومین رویداد بزرگ ژاپن در این حوزه باید تا سال ۲۰۲۱ منتظر بماند.

وقتی که حرف از پیشرفت رمزارزملی به میان می آید، پکن باز هم دست پیش را دارد زیرا بانک مرکزی چین در سال ۲۰۱۴ واحد تحقیقاتی خود را در این حوزه راه اندازی کرد. بانک مرکزی چین در ژانویه ۲۰۱۶ در خصوص جایگزینی پول نقد با یوآن دیجیتال شروع به بحث و تبادل نظر کرد و در همین برهه پروژه یوآن دیجتال در جدی‌ترین حالت راه‌اندازی شد.

تاکانو در ادامه تاکید کرد که «استراتژی بلاک چین چین شفاف است.» این در حالی است که ژاپن در این حوزه پیشرفت و پسرفت داشته به طوری که پروژه صدور ین دیجیتال تازه در سال جاری شکل جدی به خود گرفته است.

وی در پایان با این سوال نتیجه گیری کرد: ژاپن پروژه رمزارزملی خود را ۶ سال دیرتر از چین آغاز کرد؛ تنها کارشناسان به کنفرانس های نسبتا کم مربوط به بلاک چین در ژاپن توجه می کنند؛ و آیا توکیو واقعا از این بابت رضایت دارد؟

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =