خودرو

با وجود کاهش فروش خودرو در ماه آگوست در روسیه، بازار خودرو این کشور پس از آلمان رده اولی، به دومین بازار بزرگ خودرو اورپا بدل شد.

به گزارش ایبِنا از راشاتودی، براساس داده هاس موسسه تحلیلی Avtostat، دوستداران خودرو در روسیه ماه گذشته ۱۳۰ هزار دستگاه خودرو خریداری کردند (صرف نظر از خودروهای تجاری.) فروش خودرو در ماه آگوست نسبت به مدتی مشابه در سال گذشته ۰.۵درصد کمتر بود و این کاهش فروش پس از آن رخ داد که در ماه جولای بازار خودرو روسیه نشانه‌هایی از احیا را از خود بروز داد. با این حال این افت باعث نشد که این کشور نتواند در فهرست بزرگ‌ترین بازارهای خودروی اروپا از جهش سه پله‌ای باز بماند.

برغم کاهش شدید فروش خودرو در ماه آگوست به دلیل ابهامات و نگرانی های ناشی از پاندمی ویروس کرونا، آلمان همچنان پیشتاز بلامنازع فروش خودرو در اروپا بوده و در آخرین ماه فصل تابستان بیش از ۲۵۱ هزار دستگاه خودرو فروخت.

ارقام و اعداد تولیدکنندگان خودرو نشان می دهد که فروش سالانه خودرو در آگوست حدود ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است. فرانسه با فروش بیش از ۱۰۳ دستگاه خودرو در مکان سوم ایستاده و ایتالیا نیز با حدود ۸۹ هزار خودروی جدید فروخته شده در جایگاه چهارم قرار دارد. مصرف کنندگان انگلیسی حدود ۸۷ هزار دستگاه خودرو خریداری کرده و بدین ترتیب پنج جایگاه بازار بزرگ خودروی اروپا تکمیل شد.

در حالی که آلمان در آگوست همچنان برتری خود را حفظ کرد اما فرانسه و انگلیس جایگاه دوم و سوم خود را دست دادند. به طور کلی، براساس اعلام تحلیل گران بازار فروش خودرو اروپا به کاهش تقاضای فصلی کاهش پیدا کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =