کشاورزی

وزارت کشاورزی آمریکا با انتشار اطلاعیه‌ای جزییات دور دوم کمک‌های کرونایی را تا سقف ۱۴ میلیارد دلار برای کشاورزان پرورش دهنده غلات اصلی و همچنین دامپروران اعلام کرد.

به گزارش ایبِنا از رویترز، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا پنج شنبه شب در جریان یک کمپین انتخاباتی در ویسکانسین از این کمک رونمایی کرد. کشاورزان در سال ۲۰۱۶ به طور گسترده از ترامپ حمایت کردند.

این کمک در ادامه برنامه کمکی ۱۹میلیارد دلاری است که در ماه آوریل به کشاورزانی که در جریان پاندمی کرونا با اختلال شدید زنجیره تولید موادغذایی و ضربه وارد شده به تقاضای رستوران‌ها دست و پنجه نرم می‌کردند، عرضه شده است. تاکنون حدود ۱۰ میلیارد دلار به کشاورزان پرداخت شده است.

دولت ترامپ پس از آنکه در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ برای جبران خسارت وارد شده به کشاورزان و کاهش فروش آنان ناشی از جنگ تعرفه‌ای با چین، ۲۸ میلیارد دلار به کشاورزان پرداخت کرد به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

اسکات فابر معاون ارشد گروه انجمین تولیدکنندگان خوار و بار آمریکا گفت: یک بار دیگر دولت ترامپ پول زیاد از حدی را به کشاورزانی که به آن نیاز ندارند، اختصاص داده و این در حالی است که به آنانی که در تنگنای اقتصادی هستند، کمک کافی تعلق نگرفته است. تنها توضیح منطقی این است که این کار صرفا یک اقدام منسوخ برای گرفتن رای است. وزارت کشاورزی آمریکا همچنین اعلام کرد که کمکی تا سقف ۱۰ میلیارد دلار برای کشاورزان بخش دخانی، از محل بودجه کمک کرونایی تامین خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =