طرح

یک آمار تازه نشان می‌دهد که تعداد کدهای سهامداری با احتساب کدهای معاملاتی مشمولان سهام عدالت از شهریور ماه سال ۹۸ تا مرداد ماه سال ۹۹ با رشد ۴۳۴ درصدی مواجه شده است.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، بر اساس گزارش عملکرد و دستاودرهای وزارت اقتصاد، در دوره یکساله شهریور ماه سال گذشته تا مرداد ماه سال جاری تعداد کدهای صادر شده سهامداری با احتساب کدهای معاملاتی مشمولان سهام عدالت از ۹ میلیون و ۸۶ هزار و ۴۲۴ کد به ۴۸ میلیون و ۵۴۶ هزار و ۹۵۲ کد معادل ۴۳۴ درصد رشد رسیده است.

رشد ۶۰۰ درصد شاخص بورس

همچنین در این دوره یکساله شاخص کل بورس با افزایش بیش از ۶۰۰ درصدی از ۲۶۶ هزار و ۱۲۷ واحد در مرداد ماه ۹۸ به یک میلیون و ۹۰۴ هزار و ۳۲۴ واحد در مرداد ماه سال ۹۹ رسیده است و این در حالی است که شاخص کل هم وزن نیز از ۷۲ هزار و ۱۲۵ واحد به ۵۰۷ هزار و ۱۹۱ واحد در پایان دوره یکساله منتهی به مرداد ماه سال جاری رسیده است.

افزایش ۵۸۰ درصدی عمق بازار سهام

افزون بر این بررسی های ایبِنا حاکی از آن است که در این دوره یکساله «شهریور ماه ۹۸ تا مرداد ماه ۹۹» اندازه و عمق بازار سهام با افزایش ۵۸۰ درصدی از ۱۳.۶۷۲ میلیون ریال به ۹۸.۸۷۸ میلیون ریال و تعداد نماهای بورس و فرابورس از ۶۱۱ نماد به ۶۴۳ نماد افزایش یافته است.

تامین مالی ۴.۶۵۵ هزار میلیاردی

گفتنی است، از شهریور ماه سال ۹۸ تا مرداد ماه سال ۹۹ ارزش معاملات بازار سهام با رشد ۳۵۵ درصد از ۴.۹۷۱ به ۲۲۶۴۸ هزار میلیارد ریال و میزان تامین مالی نیز با رشد ۲۲۱ درصدی از ۱.۴۴۶ هزار میلیارد ریال به ۴.۶۵۵ هزار میلیارد ریال رسیده است.

وضعیت بازار سرمایه از شهریور ماه ۹۸ تا مرداد ماه ۹۹

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =