• ۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲
  • کد خبر: 123030
روسیه

مشاور رییس جمهور روسیه از آمادگی این کشور برای مواجهه با شرایط احتمالی تحریم سوئیفت خبر داد.

به گزارش ایبِنا، براساس گزارشی از راشاتودی، دیمیتری پسکوف - مشاور مطبوعاتی رییس جمهور روسیه - با بیان اینکه با توجه به افزایش تحریم های آمریکا علیه روسیه، احتمال وادار شدن روسیه به خروج از سامانه سوئیفت وجود دارد، افزود: نمی‌توانیم هیچ خطری را نادیده بگیریم.

پسکوف در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال قطع دسترسی روسیه به سامانه سوئیفت گفت: این اقدامات غیرمنطقی و غیر قابل پیش بینی هستند و در نتیجه شرایط ما را واداشته است تا همواره در حال آماده باش باشیم. 

در سال های اخیر واشنگتن بارها روسیه را به تحریم در دسترسی به سوئیفت و نظام بانکی بین المللی تهدید کرده و این مساله مسکو را وادار به توسعه نسخه های بومی مشابه سوئیفت ساخته است. روسیه همچنین در حال همکاری با چین و ایران است تا مبادلات بانکی مربوط به این دو کشور را با استفاده از سیستم های بومی انجام دهد. 

سوئیفت یک شبکه مالی جهانی مستقر در بلژیک است و در حال حاضر بیش از ۱۱ هزار مؤسسه و نهاد مالی در بیش از ۲۰۰ کشور جهان از سیستم سوئیفت برای تراکنش‌های بین‌المللی خود استفاده می‌کنند.

گرچه این سیستم در حال حاضر بیشترین نقش را در پرداخت‌های فرامرزی دارد، اما با این حال وابستگی شدید سوئیفت به دلار و نظام مالی آمریکا چیزی نیست که بر کسی پوشیده باشد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =