اوراق قرضه پاندا

معاون وزیر دارایی روسیه گفت: به دلیل اینکه طرف های چینی و روسی هنوز آمادگی لازم را برای انتشار «اوراق قرضه پاندا» ندارند، برنامه ای به منظور انتشار آن در دستور کار وزارت دارایی روسیه نیست.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از اسپوتنیک، «سرجی استورچاک» معاون وزیر دارایی روسیه در حاشیه مجمع «تجاری بانک توسعه و تجارت دریای سیاه» در سوچی روسیه گفت: از آنجایی که طرف های چینی و روسی هنوز آمادگی لازم را برای برنامه انتشار اوراق قرضه به یوآن را ندارند، روسیه به دنبال انتشار اوراق قرضه فدرال به یوآن نیست.

وی تصریح کرد که چیز جدید دیگری وجود ندارد و با توجه به اینکه زیرساخت های کافی برای مشارکت سرمایه گذاران چینی در بورس مسکو هنوز آماده نیست، برنامه ای برای انتشار اوراق قرضه پاندا (اوراق قرضه بر پایه یوآن) نداریم.

همچنین در نشست وزرای اقتصادی و روسای بانک های مرکزی گروه جی ۲۰ در ماه مارس، «سرجی استورچاک» گفته بود که وزارت روسیه در حال بررسی احتمال انتشار اوراق قرضه یورو به یوآن یا یورو است.

بر پایه این گزارش، در ماه فوریه سال جاری میلادی معاون وزیر دارایی روسیه گفته بود اگرچه احتمال انتشار چنین اوراق قرضه ای در حال بررسی است؛ اما انتشار این اوراق در بحبوحه سیاست فعلی رگولاتوری چین و نیز اعمال محدودیت ها بر روی سرمایه گذاران چینی در بازارهای خارجی در راستای متوقف کردن خروج سرمایه از چین غیر منطقی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =