• ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
  • خبرنگار: sadeghi
  • کد خبر: 92095
کاهش

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس از احتمال سقوط آزاد نرخ‌ها در بازارهای طلا، خودرو و مسکن خبر داد.

به گزارش ایبِنا به نقل از خانه ملت، رحیم زارع درباره کاهش قیمت دلار گفت: همانطور که بارها اعلام شده قیمت دلار در ماه های گذشته بصورت کاذب افزایش یافته بنابراین طبیعی است قیمت ها در بلندمدت براساس منطق اقتصادی تعدیل شود.  

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در هر صورت ارائه به موقع ارز شرکت های صادراتی به سامانه نیما در ماه های آتی باعث می شود سوداگران نتوانند به سودهای نجومی دست یابند، بنابراین باید روند ارائه ارز صادرکنندگان به سامانه نیما رصد شود.

نقدینگی سرگردان در جامعه از طریق بازار سرمایه به سوی بخش تولید هدایت شود

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید مجلس شورای اسلامی،افزود: بدیهی است بازارهای اقتصادی با هم در ارتباط هستند بنابراین کاهش قیمت ارز، بازارهای طلا، خودرو و مسکن را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و احتمال سقوط آزاد نرخ ها در این بازارها وجود دارد، در صورت برنامه ریزی مناسب می توان بخشی از نقدینگی سرگردان در جامعه را از طریق بازار سرمایه به سوی بخش تولید هدایت کرد.    

زارع در ادامه تصریح کرد: ریزش قیمت کاذب در بازارهای مختلف باید انجام شود چرا که گرانی ها باعث فشار اقتصادی به مردم می شود و تنها به افزایش ثروت سوداگران اقتصادی منجر می شود که غیرقابل قبول است.

کدام عوامل ثبات را به بازار ارز باز می گرداند؟

زارع ادامه داد: گسترش عمق بازار ثانویه ارز،جلوگیری از فضاسازی سوداگران، حمایت از بخش های مولد اقتصادی، عملیاتی شدن پیمان های پولی و همکاری بانک های اروپایی با بانک های ایرانی باعث می شود ثبات به بازار ارز بازگردد.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بازگشت ثبات به بازار ارز یکی از لازمه های تسهیل امور اقتصادی است و مانع از افزایش قیمت کاذب می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =