• ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
  • کد خبر: 103156
بورس

شاخص بورس در اولین روز هفته جاری با رشد اندک ۱۴ واحدی در پایان معاملات به ۲۶۱ هزار و ۴۰۵ واحد رسید تا از هیجان صعودهای سنگین هفته گذشته اندکی فاصله بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که اکثر شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد مواجه شدند.

افت و خیز شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۴ واحد رشد معادل ۰.۰۱ درصد به ۲۶۱ هزار و ۴۰۵ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۳ واحد افزایش معادل ۰.۰۱ درصد به ۷۰ هزار و ۶۱۹ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۶۶۷ واحد رشد معادل ۰.۹۸ درصد به ۶۸ هزار و ۹۳۹ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۴۴۷ واحد افزایش، معادل ۰.۹۸ درصد به ۴۶ هزار و ۲۰۴ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۵۱۶ واحد رشد، معادل ۰.۵۱ درصد به ۲۹۷ هزار و ۹۲۷ واحد، شاخص بازار اول با ۱۸۱ واحد افزایش معادل ۰.۱۰ درصد به ۱۹۰ هزار ۴۰۸ واحد و شاخص بازار دوم با (۷۳۲) واحد افت معادل (۱۴) درصد، به ۵۲۹ هزار و ۷۰۷ واحد رسید.

 نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۲ نماد «اخابر با ۲۰۹ واحد و بورس با ۱۹۱ واحد » رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.   

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «اداره بازارهای مالی با ۱۴ واحد صعود معادل ۸.۰۱ درصد به ۱۹۵ واحد، خودرو با ۱۲۱۴ واحد افزایش معادل ۳.۶۷ درصد به ۳۴ هزار و ۳۲۷ واحد، انتشار و چاپ با ۲۷۷۶۰ واحد صعود معادل ۳.۳۹ درصد به ۸۴۷ هزار و ۳۳۱ واحد، سیمان ۴۷ واحد رشد معادل ۲.۵۵ درصد به یک هزار و ۸۹۴ واحد، فنی مهندسی با (۶۰) واحد افت، معادل (۲.۶۰) درصد به ۲ هزار و ۲۵۷ واحد، سایر معادن با (۲۲۴) واحد کاهش معادل (۳.۰۵) درصد به ۷۱ هزار و ۳۹۳ واحد، محصولات چوبی با (۱۲۸۱۵) واحد ریزش معادل (۳.۶۸) درصد به ۳۳۵ هزار و ۴۳۴ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «بورس، قثابت، ختور، بکاب، بالبر، چدن و بنیرو» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «دفرا، پارسیان، لوتوس، پسهند، حتاید، غشان و لابسا» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۳۵۳ هزار نوبت معاملاتی، ۳ میلیارد و ۸۸۴ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۲ هزار و ۷۰۸ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۹۵۹ هزار و ۶۹۸ میلیارد تومان رسید.

معاملات بورس در یک نگاه

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =