• ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
  • کد خبر: 109527
شورای گفتگو

وزیر اقتصاد با بیان اینکه باید سیستم سوت‌زنی ایجاد کنیم، اعلام کرد: هر کس فسادی را در این وزارتخانه افشا کند که منتهی به صدور حکم علیه فاسد شود، افشا کننده فساد جایزه دریافت می‌کند.

به گزارش ایبِنا، فرهاد دژپسند صبح امروز (سه‌شنبه) در نود و یکمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، با اشاره به روز جهانی مبارزه با فساد گفت: فساد موریانه است، پیدا کردنش ساده نیست و هر اساسی را دچار سستی و ویرانی می‌کند.

وی با بیان اینکه بین احساس فساد و خود فساد فاصله وجود دارد و این احساس فساد است که ایران را با مخاطره روبرو کرده، اظهار داشت: برخی دلال‌ها حداقل در حوزه کاری این وزارتخانه، با دامن زدن به ادراک بد به دنبال کاسبی برای خودشان هستند.

دژپسند با بیان اینکه نمی‌خواهم وجود فساد را نفی کنم، افزود: چنانچه این فضا گسترش یابد همه را در حوزه ترس و اضطراب قرار می‌دهد و از سوی دیگر، انعکاس این موضوع در دنیا چندان مناسب نیست و دیدگاه‌ها را منفی می‌کند.

وزیر اقتصاد با اشاره به لزوم ایجاد محیط شیشه‌ای شفاف گفت: محیط شیشه‌ای تنها با بروز اقتصاد هوشمند ایجاد می‌شود؛ در این اقتصاد چنان شفافیتی وجود دارد که اساسا نیاز به هیچ ماموری نیست که به دنبال موضوعی مانند فساد برود، زیرا در آن ربات‌ها مشغول فعالیت هستند و انسان جامعه ربات‌ها را مدیریت می‌کند.

دژپسند تصریح کرد: چنانچه تا هفته دولت سال آینده، گمرک هوشمند راه‌اندازی شود دیگر تجار نباید دغدغه‌ای در زمینه فساد داشته باشند. وی با بیان اینکه تا تحقق این موضوع نمی‌توان دست روی دست گذاشت تا فساد بنیان‌ها را از بین ببرد، افزود: تمام فعالان بخش خصوصی باید کمک کنند و با راه‌اندازی سیستم سوت‌زنی، فاسد را رسوا کنند. من نیز برای مقابله با فساد کریدور ویژه دارم و هیچ مانعی برای گزارش فساد وجود ندارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =