بورس

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با کاهش ۷۰۱۸ واحدی معادل ۰.۴۹ درصد به رقم یک میلیون و ۴۱۲ هزار و ۲۸۶ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۸ واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۹۷۰ واحد رسید.

به گزارش ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای در چهارمین و آخرین روز کاری هفته (چهارشنبه سی مهرماه ۹۹)، همانند روزهای گذشته شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۸۳۶ واحدی معادل ۰.۴۹ درصد به رقم ۳۶۹ هزار و ۷۰۹ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۰۸۴ واحدی معادل ۰.۲۷ درصد، عدد ۳۹۳ هزار و ۸۶۳ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۷۱۰ واحدی به رقم ۲۵۸ هزار و ۲۵ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۴۰۱ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۰۹ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۵۵۰۷ واحد کاهش به رقم ۹۹۳ هزار و ۵۷ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۲۷۲۶ واحد کاهش همراه بود و عدد ۳ میلیون و ۱۱ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز، نمادهای معاملاتی فولاد، تاپیکو، حکشتی، شتران، پارسان، شبندر، وغدیر، اخابر و شپنا، با بیشترین کاهش، نقش مهمی را در قرمزپوش شدن شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای معاملاتی فملی، خودرو، وبملت، وپارس، نوری، وپاسار وتجارت، با افزایش همراه شدند که تاثیر مثبتی در جلوگیری از افت بیشتر نماگر بازار داشتند.

پایان فعالیت بازار امروز نشان می دهد که معامله‌گران بورس امروز ۱۰ هزار و ۷۰۲ میلیارد برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۱۹۳ هزار نوبت معامله و به ارزش ۹۲ هزار و ۳۰۳ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نمادهای وسکهبو، نوری، خاهن، انرژی۳، غدام و پاسا می باشد و همچنین بیشترین کاهش قیمت در معاملات امروز برای نمادهایحکشتی، وساپا، وساپا، ونیرو، فلوله و وبهمن به ثبت رسیده است.

پُربیننده بازار امروز

بر اساس این گزارش، در پایان معاملات امروز؛ نمادهای وبملت، خودرو، فولاد، شپنا، فملی، وتجارت و پترول، به عنوان پُربیننده های بازار امروز معرفی شدند.

بیشترین عرضه در کدام سهم رقم خورد؟

معاملات امروز بورس تهران نشان داد بیشترین عرضه متعلق به نماد وملی (گروه‌ صنعتی‌ ملی‌) است و پس از آن نمادهای کسعدی، لپارس، حکشتی و شبندر می باشد. همچنین نمادهای ولپارس، کدما، حکشتی، وتجارت با بیشترین تقاضا مواجه شدند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمابه، شاخص های صنعت به جز بانکی ها، منفی بودند. به گونه ای که شاخص رادیویی، فنی مهندسی، رایانه، فراورده نفتی و ذغال سنگ با کاهش همراه شدند.

////////////////

کامبیز زاهدپور

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =