شاخص

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با کاهش ۳۰۳۰۵ واحدی معادل ۲.۷۱ درصد به رقم یک میلیون و ۳۷۴ هزار و ۴۸ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۲۹۴ واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۶۷۵ واحد رسید.

به گزارش ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای در اولین روز کاری هفته (شنبه سوم آبانماه ۹۹)، همانند روزهای گذشته شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۰۰۱۸ واحدی معادل ۲.۷۱ درصد به رقم ۳۵۹ هزار و ۳۶۲ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۴۷۶۲ واحدی معادل ۲.۷۱ درصد، عدد ۳۸۹ هزار و ۳۶۲ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۳۱۱۹ واحدی به رقم ۲۵۴ هزار و ۹۰۶ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۵۱۰۸۴ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۵۸ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۵۳۴۸ واحد کاهش به رقم ۹۵۷ هزار و ۷۸۲ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۴۸۸۱۴ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۹۶۲ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز، نمادهای معاملاتی فولاد، فملی، شپنا، تاپیکو، کگل، شتران، وبملت، شنبدر و خودرو، با بیشترین کاهش، نقش تعیین کننده ای روند نزولی شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نیز نمادهای معاملاتی، خاهن، کحافظ، کدما و ختور با بیشترین افزایش، تاثیری مثبتی در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز هفته، معامله‌گران بورس امروز ۳ هزار و ۲۲۸ میلیارد برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۵۹ هزار و ۲۶۵ نوبت معامله و به ارزش ۳۴ هزار و ۹۰۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نمادهای کحافظ، خاهن، خرینگ، ختور، شسینا و دکوثر و در مقابل بیشترین کاهش قیمت متعلق به نمادهای فاسمین، شیراز، پتایر، کروی و شبندر می باشد.

پُربیننده بازار امروز

روند معاملات امروز نشان می دهد که نماد خودرو متعلق به ایران خودرو پربیننده ترین نماد بورس است و در ادامه نمادهای وبملت، فولاد، فملی، شپنا و پترول پربیننده های بازار امروز می باشند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهلای معاملاتی ولپارس، کمند، فنورد، ختور، یاقوت، لسرما و کدما با بیشترین تقاضا روبرو شدند و در مقابل نیز نمادهای معاملاتی فولاد، وبصادر، شپنا، وملی، حکشتی و خودرو با بیشترین حجم عرضه مواجه شدند.

نوسان نماگر صنایع

شاخص های صنعت در بازار امروز، با روند کاهشی همراه بودند. به گونه ای که محصولات چوبی با بیشترین کاهش و در ادامه نیز شاخص های صنعت بانکها، فلزات اساسی، محصولات کاغذ، اطلاعات و ارتباطات، رادیویی و فراورده نفتی بودند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =