ایران و هند

وزیر حمل و نقل هند گفت: دولت هند مجوز افتتاح شعبه را به بانک پاسارگاد ایران در شهر بمبئی داده است.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از مانی کنترل، «نیتین گادکاری» وزیر کشتیرانی، حمل و نقل جاده ای و بزرگراه های هند بعد از دیدار خود با محمدجواد ظریف؛ وزیر خارجه ایران گفت: دولت هند اجازه افتتاح شعبه به بانک پاسارگاد را در بمبئی داده است.

بر همین اساس، بانک پاسارگاد ظرف ۳ ماه آینده شعبه خود را در هند تاسیس خواهد کرد. وی افزود: دولت هند این مجوز را به ایران برای افتتاح شعبه در بمبئی داده و بانک پاسارگاد قصد دارد ظرف ۳ ماه آینده شعبه خود را در بمبئی افتتاح کند. این شعبه برای تراکنش های استفاده خواهد شد.  

این وزیر هندی در ارتباط با مذاکراتی که با محمد جواد ظریف درباره بندر چابهار داشت، گفت: دیدار نتیجه بخشی بود. دیدار ما بسیار پرثمر بود و مباحث زیادی را حل و فصل کردیم.

وی گفت: هند ۸۵ میلیون دلار سفارش ماشین آلات برای بندر چابهار داده است. اولین کشتی از برزیل به بندر چابهار رسیده است. تسهیلات مالی آماده است. مشکلاتی وجود داشته که آنها را حل کرده ایم.

«نیتین گادکاری» گفت: طرح پیشنهادی نظام تهاتری بین ایران و هند باید مورد توجه قرار گیرد. وی گفت: ظریف طرح های پیشنهادی زیادی را ارائه کرده است. وزیر کشتیرانی، حمل و نقل جاده ای و بزرگراه های هند تصریح کرد که ایران به فولاد و موتورهای لوکوموتیو نیاز دارد و هند می تواند ریل های فولادی برای ایران فراهم کند و ایران هم در مقابل به هند اوره دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =