بهزاد شیری

مدیرعامل پست بانک ایران گفت: صدور مجوز بانک مرکزی برای باجه‌های روستایی، گام بسیار مهمی برای تثبیت جایگاه این واحدها در نظام بانکی کشور است.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط‌عمومی پست‌بانک‌ایران، وی در مراسم اعطای مجوز بانک مرکزی به سه تن از کارگزاران باجه های بانکی روستایی این بانک با اشاره به صدور مجوز مذکور و ثبت سوم شهریور به نام روز باجه‌های بانکی در تقویم این بانک تصریح کرد: امسال، سال باجه‌های بانکی است و برنامه‌های اساسی برای توسعه و رشد آنها در بخش های درآمدی و خدماتی داریم.

شیری ضمن تأکید بر تجهیز و ساماندهی باجه‌های پست‌بانک‌ایران درسطح کشور گفت: رسالت ما در باجه‌های بانکی مدیریت هزینه‌ها و ترافیک کاری و خدمات است، بطوریکه حداقل ۹۰ درصد نیازهای ذینفعان باجه‌های روستایی در همان روستا برطرف شود.

مدیرعامل پست‌بانک‌ایران با اشاره به لزوم افزایش هزینه تخلف در مجموعه برای کاهش بروز آن افزود: درحال حاضر میزان انحرافات در باجه‌های بانکی به کمترین حد خود درسنوات گذشته رسیده است که این مهم نشان از تعلق و امنیت خاطر کارگزاران در راستای اهتمام مجموعه بانک به باجه‌ها به‌عنوان اعضای خانواده پست‌بانک‌ایران است که این مهم تأثیر خوبی در اقتصاد ملی و اشتغال پایدار در روستاها دارد.

شیری با اشاره به رشد ۱۲۰درصدی سرانه کارمزدهای پرداختی به باجه‌های بانکی اظهارداشت: قطعاً این حرکت با اعطای مجوز بانک مرکزی به باجه های بانکی روستایی روند بیشتری خواهد شد.

وی در پایان عنوان کرد: راه اندازی و توسعه اتوماسیون اداری و فرآیندها (سامانه گام) در باجه‌های بانکی جهت دسترسی و اطلاع کارگزاران به مکاتبات مجموعه بانک و ارائه بسته‌های آموزشی در محورهای مالی و بانکی، مشتری مداری، بازاریابی و سایر موارد مرتبط برای رشد سطح علمی کارگزاران از جمله برنامه های اساسی پست‌بانک‌ایران برای ارتقا سطح کیفی باجه‌های بانکی است.
همچنین در این مراسم جمعی از مدیران ستادی پست‌بانک‌ایران و افشین کلانی مدیرشعب پست‌بانک استان اصفهان گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه کردند.

گفتنی است، در مراسم مذکور؛ مجوز بانک‌مرکزی برای فعالیت باجه‌های بانکی روستاهای هراتمه شهرستان مبارکه و آبپونه و تندران شهرستان تیران و کرون استان اصفهان به صورت نمادین به ‌کارگزار آنها اعطاء شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =