بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۸ هزار و ۲۴۱ واحدی معادل ۲.۲۹ درصد به یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۴۲۶ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۶۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۶۶۹ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات چهارمین روز هفته (سه شنبه چهاردهم بهمن ماه ۹۹)، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۷۳۶۹ واحدی معادل ۲.۲۹ درصد به رقم ۳۱۴ هزار و ۵۷۵ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۲۰۸۳ واحدی معادل ۰.۴۸ درصد، عدد ۴۲۷ هزار و ۵۴۵ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۳۶۲ واحدی به رقم ۲۷۹ هزار و ۶۲۵ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۵۱۶۹ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۱۵ هزار واحد رسید. همچنین  شاخص بازار اول با ۲۵۵۷۵ واحد کاهش به رقم ۸۶۴ هزار و ۷۸۴ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۹۹۷۱ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۴۹۸ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فولاد، فملی، شستا، شپنا، وپاسار و تاپیکو با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی تاصیکو، حکشتی، پاکشو و برکت، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۲ میلیارد و ۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۱۹۱ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۰۷ هزار و ۵۶۹ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد فنورد(نوردوقطعات‌ فولادی) با ۵ درصد رشد و پس از آن، نمادهای زپارس، غدام، قثابت، سنیر و رتاپ بود. همچنین نماد معاملاتی حفارس(حمل و نقل بین المللی خلیج فارس‌) با ۴.۹۸ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای ثاباد، بترانس، وبهمن، وبهمن، خلنت و وتوکا قرار گرفتند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، خساپا، خودرو، شپنا، وتجارت،  ولپارس و خگستر به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی کلوند، پارند، خگستر، قثابت، تاصیکو و سنیر با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای کدما، شپنا، انرژی۱، حتوکا، کسرام، کاذر و پالایش بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایع «سایر معادن»، «محصولات چوبی»، «زراعت» و «انتشار و چاپ» با روند افزایشی و شاخص صنایع «محصولات کاغذ»، «بانکها» و  «فراورده نفتی» با روند نزولی مواجه شدند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =