بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۵ هزار و ۱۵۱ واحدی معادل ۳.۱۰ درصد به یک میلیون و ۱۷۰ هزار و ۴۹۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۲۷۸ واحدی به ۱۷ هزار و ۴۱۳ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات دومین روز هفته (یکشنبه نوزدهم بهمن ماه ۹۹)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۹۱۷۳ واحدی معادل ۳.۱۰ درصد به رقم ۳۰۵ هزار و ۴۵۶ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۴۹۷۳ واحدی معادل ۱.۲۰ درصد، عدد ۴۲۰ هزار و ۹۵۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۳۲۵۲ واحدی به رقم ۲۷۵ هزار و ۳۰۵ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۴۰۱۶۸ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۷۷  هزار واحد رسید. همچنین  شاخص بازار اول با ۳۰۷۸۰ واحد افزایش به رقم ۸۳۶ هزار و ۷۷۵ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۵۳۴۳۵ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۴۳۶ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فولاد، فملی، شستا، کگل، کچاد و تاپیکو با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی وامید، کویر، تاصیکو و پرداخت، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۶ میلیارد و ۲۰۹ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۸۰۸ هزار و  ۲۶۹ نوبت معامله و به ارزش ۶۹ هزار و ۳۷ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد ثشاهد(رمایه‌ گذاری‌ شاهد) با ۸.۴۸ درصد رشد و پس از آن، نمادهای وپارس، غدشت، خزر، سبهان و شفن بود. همچنین نماد معاملاتی قپیرا (فرآورده‌های‌غدایی‌وقندپیرانشهر) با ۴.۹۹ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای کساپا، پرداخت، رتکو، ولغدر، قثابت و تکشا قرار گرفتند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی غزر، ولپارس، شستا، آسیا، امین،  ثبهساز و ثامید به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی پالایش، دارا یکم، شپنا، خساپا، کمند و فولاد با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای کدما، کساوه، حتوکا، قثابت، وسخراج، داسوه و کبورس بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخصهای صنعت با افزایش همراه شدند. بر این اساس شاخص صنایع رادیویی، فنی مهندسی، سایر معادن، بانکها، فراورده نفتی، کانه فلزی و فلزات اساسی سبزپوش شدند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =