بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۹ هزار و ۷۷۵ واحدی معادل ۰.۷۹ درصد به یک میلیون و ۲۳۰ هزار و ۹۲۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۷۹ واحدی به ۱۷ هزار و ۷۷۲  واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات دومین روز هفته (یکشنبه بیست و دوم فروردین ماه ۱۴۰۰)، شاهد ادامه روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۲۵۴۴ واحدی معادل ۰.۷۹ درصد به رقم ۳۲۰ هزار و ۳۵۶ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۸۳۳ واحدی معادل ۰.۱۹ درصد، عدد ۴۳۵ هزار و ۳۵۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۵۴۲ واحدی به رقم ۲۸۳ هزار و ۵۵۷ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۰۶۱۶ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۴۴  هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۸۲۳۸ واحد کاهش به رقم ۹۰۰ هزار و ۵۲۹ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۶۰۱۹ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۴۹۰ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، فملی، فارس، کچاد، شستا، شپنا و تاپیکو با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی غبشهر، افق، کاوه و ثامید، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس یک میلیارد و ۷۴۰ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۲۲۷  هزار و ۵۵۵ نوبت معامله و به ارزش ۱۹ هزار و ۸۳۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد غبشهر(صنعتی‌ بهشهر) با ۴.۵۵ درصد رشد و پس از آن، نمادهای سمازن، دامین، غپاک، ثامید و قپیرا بود. همچنین نماد معاملاتی ثبهساز(بهساز کاشانه تهران) با ۲.۱۴ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای وپست، فملی، ومعادن، شپنا، فولاد و اپال  قرار گرفتند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی اپال، شستا، فولاد، وبملت، خزامیا، بوعلی، غپاک و سیتا به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =