• ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴
  • کد خبر: 129544
یوآن دیجیتال

غول فناوری تن سن با وی چت، بیش از یک میلیارد کاربر را به ارز دیجیتال ملی چین جذب می‌کند.

به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، انتظار می‌رود که پذیرش یوآن دیجیتال توسط وی چت متعلق به شرکت تن سن، بیش از یک میلیارد کاربر را به ارز دیجیتال ملی چین جذب کند. طبق گزارش‌ها، شرکت فناوری چینی تن سن پشتیبانی از یوان دیجیتال را به اپلیکیشن کیف پول WeChat Pay اضافه کرده و به کاربران امکان پرداخت ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) را می‌دهد.

چاینا دیلی روز پنجشنبه گزارش داد: برای استفاده از CBDC در تراکنش‌ها، کاربران وی چت باید هویت خود را از طریق اپلیکیشن e-CNY، اپلیکیشن کیف پول دیجیتال یوان که توسط بانک مرکزی چین توسعه داده شده، تایید کرده باشند. پس از فعال شدن، این گزینه به کاربران امکان می‌دهد این ارز را در وی چت پرداخت و دریافت کنند. در اوایل هفته قبل، نسخه آزمایشی اپلیکیشن e-CNY راه‌اندازی شد و پکن به عرضه CBDC خود ادامه می‌دهد. وی چت که توسط شرکت فناوری تن سن توسعه یافته، اپلیکیشن پیام رسانی فوری رایج در سرزمین اصلی چین است که بیش از یک میلیارد کاربر دارد. کنار ایرپلی، وی چت اغلب به عنوان یک برنامه فوق العاده شناخته می‌شود، زیرا طیف گسترده‌ای از خدمات را ادغام می‌کند.

چین از سال ۲۰۱۴ مفهوم ارز دیجیتال مستقل را توسعه داده است. یوان دیجیتال، که دوره آزمایشی آن بیش از یک سال ادامه داشته، تا پایان اکتبر ۲۰۲۱، ۹.۷ میلیارد دلار تراکنش داشته است. گسترش بالقوه اپلیکیش e-CNY قبل از بازی‌های المپیک زمستانی پکن در سال جاری صورت می گیرد.بانک مرکزی چین قصد دارد یوان دیجیتال را برای این المپیک آماده کند که قرار است از ۴ فوریه در پایتخت چین آغاز شود. شرکت فناوری تن سن گفت که تجربه‌های جدید پرداخت یوان دیجیتال را در دهکده المپیک زمستانی پکن که در ۲۷ ژانویه باز می‌شود، بررسی خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =