• ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳
  • کد خبر: 93483
بورس

معاملات تالار شیشه ای روز جاری با کاهش بیش از ۸۰۰ واحدی شاخص کل بورس و بازگشت این متغیر به کانال ۱۸۴ هزار واحدی به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که اکثر شاخص های تالار شیشه ای امروز با افت همراه شدند.

موج ریزشی شاخص ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری شاخص های بورس با ریزش مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۸۶۹) واحد ریزش معادل (۰.۴۷) درصد به ۱۸۴ هزار ۲۳۱ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی»  با (۲۵۳) واحد کاهش معادل (۰.۴۷)  درصد به ۵۳ هزار ۶۵۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۴۹ واحد رشد معادل ۰.۱۷ درصد به ۲۸ هزار و ۴۹۵ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۳۴ واحد افزایش، معادل ۰.۱۷ درصد به ۲۰  هزار و ۱۰۶ واحد، شاخص آزاد شناور با (۹۱۰) واحد ریزش، معادل (۰.۴۷) درصد به ۱۹۴ هزار و ۱۸۰ واحد، شاخص بازار اول با (۴۶۴) واحد افت معادل (۰.۳۴) درصد به ۱۳۷ هزار و ۱۴۵ واحد و شاخص بازار دوم با (۲۵۸۴) واحد ریزش معادل (۰.۷۱) درصد، به ۳۶۰ هزار و ۱۱۶ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۶ نماد «وبملت با (۱۶۹) واحد، تاپیکو با (۱۶۲) واحد، پارس با (۱۵۸) واحد، شخارک با (۱۱۵) واحد، فولاد با (۱۱۲) واحد و شپنا با (۱۱۲) واحد » افت، بیشترین تاثیر منفی را در ریزش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

نوسان شاخص صنایع

این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص های صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع « محصولات چوبی با ۴۶۴۸ واحد رشد معادل ۴.۲۰ درصد به ۱۱۵ هزار و ۳۹۵ واحد، سایر معادن با ۶۲۵ واحد افزایش معادل ۳.۸۶ درصد به ۱۶ هزار و ۸۵۲ واحد، اطلاعات و ارتباطات با ۸ واحد رشد معادل ۳.۶۷ درصد به ۲۵۰ واحد، دستگاه های برقی با ۲۲۲۵۴ واحد صعود معادل ۳.۲۰ درصد به ۷۱۷ هزار و ۸۹۹ واحد، خودرو با ۶۱۹ واحد افزایش، معادل ۳.۱۳ درصد به ۲۰ هزار و ۳۹۵ واحد، زراعت با ۳۱۸ واحد رشد معادل ۲.۷۱ درصد به ۱۲ هزار و ۷۳ واحد، ذغال سنگ با (۱۶۳) واحد کاهش معادل (۴.۵۳) درصد به ۳ هزار و ۴۴۰ واحد» رسید.

کاهش و افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «قثابت، دزهراوی، کدما، وتوکا، دلقما، غمارگ و کسعدی»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «شفن، دعبید، سدور، پسهند، دلر، کطبس و دپارس» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

تحرک نمادها

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «بازرگانی صنعتی آینده‌سازان بهتاش پارس، قند نقش جهان، موتوژن، بیمه حافظ، ‌شوکوپارس، تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده، ‌سرمایه‌گذاری مسکن تهران، شیر پگاه آذربایجان شرقی، کشت و صنعت چین چین، گروه سرمایه‌گذاری البرز، گروه دارویی برکت، قند اصفهان و نفت سپاهان» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «سرمایه‌گذاری البرز، مهندسی ساختمان تأسیسات راه‌آهن، گروه دارویی برکت، ‌صنایع شیمیایی فارس، قند هکمتان، قند ثابت خراسان و عطرین نخ قم» متوقف شدند.

به این ترتیب، در پایان اولین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۲۰۷ هزار و ۵۶۱ نوبت معاملاتی، ۴ میلیارد و ۱۱۲ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۰ هزار و ۹۵۶ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۷۰۰ هزار و ۵۵۸ میلیارد تومان رسیده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =