06 بهمن 1399 - 14:35

تغییرات قیمت مسکن در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران

جدیدترین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در دی ماه ۱۳۹۹، نشان از رشد ۱.۸ درصدی متوسط قیمت مسکن دارد.
کد خبر : ۱۲۱۵۶۸
مسکن

به گزارش خبرنگار ایبِنا؛ جزئیات این گزارش نشان می دهد در نخستین ماه از زمستان سال جاری، تعداد معامالت آپارتمان های مسکونی شهر تهران به ۳.۵ هزار واحد مسکونی رسیده که نسبت به ماه قبل ۳۷.۶ درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶۷.۱ درصد کاهش دارد.


همچنین در ماه مورد گزارش یعنی دی ماه ۱۳۹۹، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معامالت ملکی شهر تهران ۲۷۳.۹ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل ۱.۸ درصد افزایش نشان می دهد.در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مساکونی معاملاه شده معادل ۶۰۰.۳ میلیون ریال به منطقه ۱ و کمترین آن با ۱۲۱.۵ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است. ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۸ به ترتیب ۹۹ و ۹۶.۱ درصد افزایش نشان میدهند.


بررسی تحوالت متوسط قیمت مسکن به تفکیک مناطق ۲۲ گانه شهر تهران موید آن است که در دیماه سال جاری تعداد ۸ منطقه از مجموع ۲۲ منطقه، کاهش قیمت مسکن نسبت به ماه قبل از آن را تجربه نموده اند.تحولات بازار معامالت مسکن شهر تهران در ده ماهه سال ۱۳۹۹


تعداد معامالت آپارتمان های مسکونی شهر تهران در دهماهه سال ۱۳۹۹ به حدود ۷۴.۱ هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۲۳.۳ درصد افزایش نشان میدهد. در این مدت متوسط قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معامالت ملکی در شهر تهران ۲۲۷.۷ میلیون ریال بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷۶.۸ درصد افزایش نشان میدهد.ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر