05 ارديبهشت 1400 - 10:27

پیش‌بینی رشد سریع اقتصادی انگلیس در سه ماه متوالی

معاون بانک انگلیس، رشد سریع اقتصادی را در سه ماه متوالی پیش‌بینی کرد.
کد خبر : ۱۲۳۶۴۷
انگلیس

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، طبق مصاحبه ای که با روزنامه تلگراف انجام شد، معاون بانک انگلیس، بن برادبنت، رشد سریع سه ماهه متوالی را پیش بینی کرده اما هشدار داده که تورم هم قابل پیش بینی نیست.


برادبنت گفت که ممکن است خیلی زود باشد که  سناریوی امسال، سال پُر رونق اعلام شود اما این قطعاً به معنای رشد سریع حداقل طی دو دوره سه ماهه بعدی است به خصوص که این اقتصاد صرفاً با پس انداز کمتر مردم تقویت خواهد شد.


وی گفت که اثر ضد تورمی کمتری وجود داشته است در حالی که خانوارها محدوده هزینه های خود را تغییر داده اند. وقتی تقاضا تغییر یافت، در برخی حوزه ها به خصوص در آنها که عرضه نیز به دلیل خاصی مورد آسیب قرار گرفته، با تنگنا روبرو خواهید شد. در صورت لزوم  امکان تسهیل کمی بیشتر وجود دارد، اما سوال اصلی این است که شما می خواهید با موضع سیاست های پولی چه کنید؟


ماه گذشته بانک انگلیس گفت که بهبود اقتصادی انگلیس به لطف سرعت واکسیناسیون COVID-۱۹ در حال افزایش است، اما سیاست گذاران این کشور در مورد چشم انداز بهبود طولانی مدت اختلاف نظر داشتند.


برودبنت در ماه فوریه گفته بود که بانک انگلیس برای تغییر سرعت خرید اوراق قرضه دولتی انگلیس، به عنوان بخشی از پاسخ اش به همه گیری COVID-۱۹، به اخبار قابل توجهی نیاز دارد.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر