12 مهر 1400 - 09:52
ایبِنا بررسی کرد؛

افزایش استقبال از پرداخت الکترونیک/ رشد ارزش اسمی تراکنش‌ها

طبق اعلام شرکت شاپرک، تغییر ارزش حقیقی تراکنش‌ها در آخرین ماه تابستان نسبت به ماه قبل، بیانگر رشد ۱۵.۹۷ درصدی است.
کد خبر : ۱۲۷۳۲۰
تراکنش

به گزارش خبرنگار ایبِنا، بررسی جدیدترین گزارش شاپرک نشان می دهد که در شهریورماه سال جاری بیش از ۳ میلیارد و ۴۲۹ میلیون و ۸۷۱ هزار تراکنش انجام شده است که در مقایسه با ماه قبل، ۸.۴۹ درصد رشد و نسبت به شهریورماه سال گذشته، ۱۷.۳۸ درصد بیشتر شده است.




از سوی دیگر، ارزش این حجم از تراکنش، ۶.۴۷۱.۶۳۷.۳۴۸ میلیون ریال است که رشد اسمی ماهانه شهریورماه ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، ۳۲.۷۵  درصد و رشد حقیقی آن نیز منفی ۷.۶۳  درصد بوده است.



در این میان، افزایش بیش از ۳۲ درصدی در ارزش اسمی تراکنش ها در قیاس نقطه به نقطه را می توان شاهدی برای افزایش استقبال عمومی از پرداخت الکترونیکی تفسیر کرد.


در عین حال، ‌رشد ارزش اسمی (تراکنش ها) ماهانه شهریورماه نسبت به مردادماه سال جاری، ۲۰.۵۴ درصد افزایش نشان می دهد. همچنین تغییر ارزش حقیقی تراکنش ها در آخرین ماه تابستان نسبت به ماه قبل، بیان گر رشد ۱۵.۹۷ درصدی است.




باید یادآور شد: گزارش شاپرک تاکید دارد که در اقتصاد برای ارائه تحلیل های قابل اتکا، متغیر های ارزشی و مبلغی را به صورت حقیقی بررسی می کنند. به این مفهوم که متغیر ارزشی اسمی را تورم زدایی نموده تا اثر عامل تورم موجب برداشتهای اشتباه و انحراف در تصمیم گیری نشود. لذا شاخص مناسبتر برای بیان رشد ارزش تراکنش ها، بیان آن به صورت رشد حقیقی و تورم زدایی شده می باشد.

برچسب ها: شاپرک تراکنش
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر