03 آبان 1400 - 10:47
در شش ماهه نخست ۱۴۰۰ انجام شد؛

پرداخت بیش از ۱۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات تولید و اشتغال

وزرات صمت اعلام کرد: در شش ماه نخست ۱۴۰۰ بیش از ۱۹ هزار و ۶۷۹ میلیارد ریال تسهیلات تولید و اشتغال توسط بانک‌ها به بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی پرداخت شده است.
کد خبر : ۱۲۷۸۱۶
رونق تولید

به گزارش ایبِنا، بر اساس آمار ارائه شده از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صمت (دفتر مدیریت داده، آمار و فناوری اطلاعات)، این میزان تسهیلات به ۲۱۵ بنگاه و واحد تولیدی در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ پرداخت شده است.


بر این اساس، از ابتدای فروردین تا پایان شهریورماه امسال در مجموع ۴۰۴ واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) ثبت نام کرده بودند.


پراکندگی پرداخت این تسهیلات در ۳۱ استان کشور و مناطق آزاد بوده است. در این بازه زمانی همچنین ۲۵ فقره معرفی به بانک برای دریافت بیش از ۳ هزار و ۸۹۵ میلیارد ریال تسهیلات انجام شده است.


گفتنی است که از ابتدای اسفندماه ۱۳۹۷ تا پایان شهریورماه امسال نیز ۷ هزار و ۸۲۶ واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) ثبت نام کرده بودند.


از این تعداد ۲ هزار و ۷۱۷ فقره معرفی به بانک برای دریافت بیش از ۲۰۲ هزار و ۱۶۲ میلیارد ریال تسهیلات انجام شده است.


همچنین از ابتدای اسفندماه ۱۳۹۷ تا پایان شهریورماه امسال (۱۴۰۰) ۱۰۰ هزار و ۷۳۵ میلیارد ریال تسهیلات تبصره ۱۸ (برنامه تولید و اشتغال) به بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی پرداخت شده است.


این میزان تسهیلات به یک هزار و ۵۰۷ بنگاه و واحد تولیدی از ابتدای اسفندماه ۱۳۹۷ تا پایان شهریور ماه امسال (۱۴۰۰) پرداخت شده است.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر