گزارش ایبِنا از بازار سرمایه؛

شاخص کل بورس دوباره کانال یک میلون و ۴۰۰ هزار را از دست داد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۷۲۹۲ واحدی معادل ۱.۹۳ درصدی به یک میلیون و ۳۸۳ هزار و ۴۸۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۲۵۴  واحدی به ۱۹ هزار و ۹۸۸ واحد رسید.
کد خبر : ۱۲۸۳۸۵
بورس

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات اولین روز کاری هفته (شنبه بیست و نهم آبان ماه ۱۴۰۰)، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۶۷۶۸ واحدی معادل ۱.۹۳ درصد به رقم ۳۴۳ هزار و ۹۸ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۳۲۳۶ واحدی، عدد ۳۸۳ هزار و ۵۲۸ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۲۰۳۸  واحدی به رقم ۲۴۱ هزار و ۶۱۸ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۱۲۱۴ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۷۱ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۲۸۰۲ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۴۴ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۴۶۱۴۷ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۶۸۹ هزار واحد را به نمایش گذاشت.بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، فارس، شستا، پارسان، کچاد و وغدیر با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شفن، پترول و انرژی۳، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۵ میلیارد و ۳۰۸ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۵۲۸ هزار و ۶۱۳ نوبت معامله و به ارزش ۴۰ هزار و ۲۷۷ میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد غسالم(سالمین‌ ) با ۴.۹۸  درصد رشد و پس از آن، نمادهای سنیر، کساپا، خمحور و غپینو بود. همچنین نماد معاملاتی سفار(سیمان‌فارس‌ ) با ۴.۸۷ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای خنصیر، ساراب، پارسان و فروس قرار گرفتند.برچسب ها: بورس شاخص بورس
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر