22 اسفند 1400 - 14:57
گزارش ایبِنا از بازار سرمایه؛

رشد بیش از ۲۳۰۰ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۳۷۹ واحدی معادل ۰.۱۸ درصد، به یک میلیون و ۳۳۵ هزار و ۳۱۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با کاهش ۲۸ واحدی به ۱۸ هزار و ۱۵۲ واحد رسید.
کد خبر : ۱۳۱۲۵۷
بورس

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات دومین روز کاری هفته (یکشنبه ۲۲ اسفندماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی تعدادی از شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۵۸۶   واحدی، به رقم ۳۲۹ هزار و ۷۰ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز با کاهش ۳۶۸ واحدی، عدد ۳۳۸ هزار و ۷۲۸ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۲۳۰ واحدی به رقم ۲۱۱ هزار و ۶۴۵ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور ۲۸۸۶ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۱۵ هزار و ۷۰۹ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۷۸۶ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۳۵ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با ۱۵۴۵ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۵۱۱ هزار و ۸۲۴ واحد را به نمایش گذاشت.بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی کگل، شتران، کچاد، فولاد و شبندر با بیش‌ترین افزایش، تاثیر مثبتی در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شستا، شیراز، حکشتی و پترول تاثیر منفی در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۶ میلیارد و ۴۵۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۳۵ هزار و ۵۷۳ نوبت معامله و به ارزش ۴۵ هزار و ۲۳۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد کدما(معدنی‌ دماوند) با ۴.۹۹  درصد رشد و پس از آن، نمادهای خاهن، اتکام، کمنگنز و فسازان بود. همچنین نماد معاملاتی بشهاب(لامپ‌ پارس‌ شهاب‌) با ۴.۹۹ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای خنصیر، دکوثر ، رکیش و فرآور قرار گرفتند.
برچسب ها: بورس شاخص بورس
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر