05 ارديبهشت 1401 - 13:57
گزارش ایبِنا از بازار سرمایه؛

تقویت شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۵۸۶ واحدی معادل ۰.۱۷  درصد، به یک میلیون و ۵۰۷  هزار و ۳۰۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افزایش ۸۱   واحدی به ۲۰ هزار و ۸۲۷ واحد رسید.
کد خبر : ۱۳۲۱۱۵
بورس

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز (دوشنبه ۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱)، تالار شیشه‌ای شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۶۳۴  واحدی، به رقم ۳۶۹  هزار و ۸۹۶ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز با افزایش ۳۱۱۰ واحدی، عدد ۴۰۵ هزار و ۵۱۵ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۹۳۵ واحدی به رقم ۲۵۲ هزار و ۳۸۶ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور ۵۷۱۰ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۲۸ هزار و ۳۵۴ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۳۷۲ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۱۶۱ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با ۱۵۳۱۲ واحد افزایش همراه بود و عدد دو میلیون و ۸۵۸ هزار و ۷۸۱ واحد را به نمایش گذاشت.بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، تاپیکو، فولاد، رمپنا و فملی با بیش‌ترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی وامید، پارسان، وغدیر و وبملت تاثیر منفی در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۹ میلیارد و ۹۹۵ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۵۳۴ هزار و ۹۶۹ نوبت معامله و به ارزش ۵۳  هزار و ۶۱۱ میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد رمپنا(گروه مپنا) با ۵.۸۳  درصد رشد و پس از آن، نمادهای پردیس، بترانس، ولصنم و سشمال بود. همچنین نماد معاملاتی وامید(گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با ۵.۱۱ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای قزوین، فلوله، وپست و کطبس قرار گرفتند.
برچسب ها: بورس شاخص بورس
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر