26 ارديبهشت 1401 - 12:58
گزارش ایبِنا از بازار سرمایه؛

شاخص کل بورس مثبت بسته شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۰۸۲۰ واحدی معادل ۰.۶۹ درصد، به یک میلیون و ۵۸۳ هزار و ۸۰۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افزایش ۱۳۰ واحدی به ۲۱ هزار و ۶۲۰ واحد رسید.
کد خبر : ۱۳۲۷۰۷
بورس

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز (دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱)، تالار شیشه‌ای شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۲۶۵۳ واحدی، به رقم ۳۸۸ هزار و ۳۴۵ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز با افزایش ۴۲۵۲ واحدی، عدد ۴۴۹ هزار و ۲۲۴ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۲۶۳۳ واحدی به رقم ۲۷۸ هزار و ۲۲۰ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور ۱۶۲۹۳ واحد افزایش را رقم زد و به سطح ۲ میلیون و ۱۷ هزار و ۷۱۲ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۱۹۷۲ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۲۲۰ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با ۹۲۷۲ واحد افزایش همراه بود و عدد ۳ میلیون و ۳ هزار و ۳۴۱ واحد را به نمایش گذاشت.بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، فملی، وامید، ومعادن و کگل با بیش‌ترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شپنا، وبشهر، تیپیکو و حکشتی تاثیر منفی در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۱۲ میلیارد و ۱۹۸ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۸۷۶ هزار و ۸۱ نوبت معامله و به ارزش ۶۶ هزار و ۲۴۸ میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد شکربن(کربن‌ ایران‌) با ۳۳.۲۱ درصد رشد و پس از آن، نمادهای سخزر، وصنا، کاما و ولملت بود. همچنین نماد معاملاتی غشصفا(شیرپاستوریزه‌پگاه‌اصفهان‌ ) با ۷.۹ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای سپید، وبشهر، غپینو و زکوثر قرار گرفتند.برچسب ها: بورس شاخص بورس
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر