09 خرداد 1401 - 16:26

 تاکید بر توسعه روابط تجاری ایران و هند/ بازار خودرو و توریسم درمانی مهم‌ترین اهداف

در دیدار سرپرست دفتر شبه قاره هند سازمان توسعه تجارت ایران با کاردار و وابسته بازرگانی سفارت هند بر توسعه روابط تجاری میان ۲ کشور تاکید شد.
کد خبر : ۱۳۳۱۱۵
تجارت

به گزارش ایبِنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان توسعه تجارت ایران، سیدرضا سیدآقازاده، سرپرست دفتر شبه قاره هند سازمان توسعه تجارت ایران در راستای گسترش روابط تجاری، با کاردار و وابسته بازرگانی سفارت هند در تهران و هیات ۲۵ نفره تجاری از اتاق بازرگانی PHD هند دیدار و گفت وگو کرد.
 
سیدآقازاده با اظهار امیدواری نسبت به استمرار این دیدارها در جهت توسعه روابط تجاری و افزایش حجم تجارت ایران و هند، خواستار گسترش روابط دو کشور شد.
 
وی همچنین بر حمایت همه جانبه سازمان توسعه تجارت ایران از تبادلات تجاری میان دو کشور تاکید کرد.


کاردار و وابسته بازرگانی سفارت هند در تهران نیز با اشاره به روابط دیرینه دو کشور دوست ج. ا. ایران و هند خواستار بهبود روابط تجاری با توجه به تاریخ دیرینه و نزدیکی دو کشور شد.


سرپرست هیات هندی نیز در این دیدار با اظهار تمایل نسبت به گسترش روابط تجاری ایران و هند گفت: هدف از سفر به تهران و دیدار با مقامات سازمان توسعه تجارت، گسترش روابط تجاری در زمینه‌های دارویی، IT، صنعت، نساجی و خودرو است.
 
وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی PHD یکی از بزرگ‌ترین اتاق‌های بازرگانی هندوستان است و همکاری بسیار نزدیکی با اتاق بازرگانی ایران دارد، خواستار افزایش و توسعه روابط در همه زمینه‌ها از جمله کشاورزی، پزشکی، دارویی، صنعت، معدن و سرمایه‌گذاری مشترک شد.
 
در ادامه شرکت‌های حاضر در جلسه سوالاتی در خصوص قطعه‌سازی و همکاری خودرویی، توریسم درمانی و توسعه روابط پزشکی، سرمایه‌گذاری و امنیت و ابعاد مختلف آن، پتانسیل‌ها و نقاط ضعف و قوت تجارت کشورمان مطرح کردند که از سوی سرپرست دفتر شبه قاره هند و حسین بامیری، رایزن بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران در هندوستان پاسخ داده شد.
 
همچنین پیشنهاد شد به منظور تسهیل حضور شرکت های هندی و ایرانی در نمایشگاههای بین المللی دو کشور توافقنامه ای میان شرکت نمایشگاههای بین المللی تهران و دستگاه ذیربط در وزارت بازرگانی هند به امضا برسد که این پیشنهاد مورد  موافقت سید آقا زاده سرپرست دفتر شبه قاره هند سازمان توسعه تجارت و کاردار سفارت هند در تهران قرار گرفت. 

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر
آخرین اخبار