16 خرداد 1401 - 13:16
گزارش ایبِنا از بازار سرمایه؛

ریزش شاخص بورس در اولین روز کاری هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۷۶۴۷ واحدی معادل ۱.۷۹ درصد، به یک میلیون و ۵۱۴ هزار و ۳۳۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با کاهش ۳۶۵ واحدی به ۲۰ هزار و ۸۵۳ واحد رسید.
کد خبر : ۱۳۳۲۶۲
بورس

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز (دوشنبه ۱۶ خردادماه ۱۴۰۱)، تالار شیشه‌ای شاهد روند کاهشی تعدادی از شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۶۷۵۲ واحدی، به رقم ۳۶۹ هزار و ۸۷۲ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز با کاهش ۹۶۵۰  واحدی، عدد ۴۲۰ هزار و ۶ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۵۹۳۳   واحدی به رقم ۲۵۸ هزار و ۲۳۰ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور ۳۷۳۰۴ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۱۶ هزار و ۵۱۸ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۶۵۱۹ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۱۵۱ هزار و ۸۰۸ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با ۳۶۲۷۲ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۵۲۴ واحد را به نمایش گذاشت.بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، شپنا، نوری، شبندر و شپدیس با بیش‌ترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی بفجر، مبین، فارس و والبر تاثیر مثبت در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۴۸۴ هزار و ۲۷۱ نوبت معامله و به ارزش ۴۶ هزار و ۷۲۱ میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد بفجر(فجر انرژی خلیج فارس) با ۱۶.۹۵  درصد رشد و پس از آن، نمادهای فمراد، خزر، مبین و وپترو بود. همچنین نماد معاملاتی دسبحان(سبحان دارو ) با ۶.۱۱ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای غبشهر، وبشهر، واتی و دجابر قرار گرفتند.برچسب ها: بورس شاخص بورس
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر