22 خرداد 1401 - 14:02
گزارش ایبِنا از بازار سرمایه؛

تقویت ۱۴ هزار واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۴۰۹۱  واحدی معادل ۰.۹۳ درصد، به یک میلیون و ۵۳۲   هزار و ۳۸۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افزایش ۹۲  واحدی به ۲۱ هزار و ۷ واحد رسید.
کد خبر : ۱۳۳۴۴۰
بورس

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز (یکشنبه ۲۲ خردادماه ۱۴۰۱)، تالار شیشه‌ای شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۳۴۳۵  واحدی، به رقم ۳۷۳ هزار و ۵۹۶ واحد رسید.


شاخص کل هم وزن نیز با افزایش ۱۵۵۵ واحدی، عدد ۴۲۱ هزار و ۴۲۱ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۹۵۳ واحدی به رقم ۲۵۸ هزار و ۴۵۳ واحد رسید.


همچنین شاخص سهام آزاد شناور ۱۸۸۱۸ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۹۳۸ هزار و ۶۵۷ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۱۲۱۷ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۱۶۴ هزار و ۸۱۱ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با ۲۵۶۰۱ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۹۵۴ هزار و ۵۴۸ واحد را به نمایش گذاشت.بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی شپنا، فولاد، نوری، شبندر و فملی  با بیش‌ترین افزایش ، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی وپارس، وتجارت، مبین و وامید تاثیر منفی در برآورد نماگر کل بورس داشتند.


با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۶ میلیارد و ۹۰۱ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۴۲۴ هزار و ۹۱۰ نوبت معامله و به ارزش ۴۸ هزار و ۱۱۳ میلیارد ریال داد و ستد کردند.


در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد ونیرو(سرمایه‌گذاری‌نیرو ) با ۶.۲۶ درصد رشد و پس از آن، نمادهای فاسمین، چافست، فلوله و سصفها بود. همچنین نماد معاملاتی بموتو(موتوژن‌ ) با ۵.۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای دیران، فمراد، سقاین و سنیر  قرار گرفتند.شاخص با پول‌های اشخاص حقیقی مثبت شد
برچسب ها: بورس شاخص بورس
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر