شاخص بورس ۲ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۲هزار واحدی روبرو شد.
کد خبر : ۱۳۴۰۰۰
بورس

به گزارش ایبِنا، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۶میلیارد و ۳۴۰میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۸۹۴میلیارد تومان در بیش از ۳۸۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲هزار و ۷۴۱واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۰۴هزار و ۸۱واحد قرار گرفت.


بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، پتروشیمی نوری و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی پارس ، فولاد خوزستان و بانک پارسیان با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.


بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۴میلیارد و ۵۴۹میلیون ورقه به‌ارزش ۱۲۳هزار و ۶۹۰میلیارد تومان در ۲۲۳هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۰هزار و ۳۵۰واحد قرار گرفت.


در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان و بانک دی شد و در مقابل شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین، سرمایه‌گذاری صبا تامین و گروه توسعه ملی مهر آیندگان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر