جی پی مورگان هشدار داد؛

احتمال افزایش قیمت نفت تا ۳۸۰ دلار!

تحلیل‌گران بانک جی پی مورگان هشدار دادند که در بدترین حالت کاهش نفت روسیه، قیمت نفت را به ۳۸۰ دلار در هر بشکه خواهد رساند.
کد خبر : ۱۳۴۱۶۲
نفت برنت

به گزارش خبرنگار بین‌الملل ایبِنا به نقل از راشاتودی، به گفته تحلیل‌گران جی پی مورگان چیس، اگر تحریم‌های غرب، روسیه را وادار به تلافی کاهش تولید کند، قیمت جهانی نفت ممکن است به قیمت سرسام آور  ۳۸۰ دلار در هر بشکه برسد. این تحلیل‌گران در یادداشتی نوشتند: بدیهی‌ترین و محتمل‌ترین خطر در مورد سقف قیمت این است که ممکن است روسیه در تولید شرکت نکند و در عوض با کاهش صادرات مقابله کند. این احتمال وجود دارد که دولت بتواند با کاهش تولید با غرب، مقابله به مثل کند. تنگنای بازار جهانی نفت به نفع روسیه است. در اواخر ماه ژوئن، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که قصد دارد بیمه کشتی‌های حامل نفت روسیه را به عنوان بخشی از تحریم‌ها علیه مسکو به دلیل حمله به اوکراین، تحریم کند.


 پیش از این، کشورهای گروه هفت توافق کردند که سقف قیمت نفت احتمالی روسیه را برای محدود کردن توانایی مسکو در درآمدزایی از فروش را بررسی کنند. این ایده ابتدا توسط جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده ارائه شد، سپس توسط گروه ۷ مطرح شد، که در حال بررسی تحریم نفت خام دریایی روسیه است، مگر اینکه به قیمت یا زیر قیمت مورد توافق شرکای بین المللی، خریداری شود. کارشناسان جی پی مورگان چیس خاطرنشان کردند که با توجه به موقعیت مالی قوی مسکو، روسیه تحریم‌شده می‌تواند تولید روزانه نفت خام خود را تا پنج میلیون بشکه کاهش دهد بدون اینکه به اقتصادش آسیب زیادی وارد کند.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر