14 شهريور 1401 - 09:58

اتباع خارجی چگونه کد فراگیر برای خدمات بانکی بگیرند؟

شماره اختصاصی یا کد فراگیر یا کد یکتا یک کد ۱۲ رقمی است که اتباع خارجی برای ارائه به ادارات، بانک ها، بیمه ها، دانشگاه‌ها و سایر موسسات دولتی باید آن را دریافت کنند.
کد خبر : ۱۴۰۹۸۰

به گزارش خبرنگار ایبِنا، اتباع خارجی برای امور بانکی، افتتاح حساب و دریافت کارت بانکی، اخذ گواهینامه، ثبت نام بیمه تامین اجتماعی و رجوع به تمام ادارات دولتی باید کد فراگیر داشته باشند. با توجه به محدودیت‌های بانکی ایجاد شده برای اتباع غیر ایرانی و همچنین الزام به داشتن کارت بانکی برای خرید نان، بعضی اتباع خارجی با مشکلاتی مواجه شده اند و برای حل این مسائل باید نسبت به ثبت نام در سامانه کد فراگیر و دریافت این کد اقدام کنند.

 

به گفته رئیس کل بانک مرکزی، اتباع خارجی باید کد یکتا را از مرجع قانونی دریافت کنند و آن کد مبنای تمام خدمات دریافتی تبعه خارجی از شبکه تلقی می‌شود، خدمات بانکی که به اتباع ارائه می‌شود سازوکار لازم را دارد و در قانون نیز پیش بینی شده است.

 

مراحل دریافت کد فراگیر

 

اولین قدم برای دریافت کد فراگیر ثبت نام در سامانه دریافت کد فراگیر به نشانی https://faragir-code.ir/ و وارد کردن اطلاعات به طور صحیح است. پس از ثبت نام در سامانه یک کد پیگیری دریافت می‌کنید و با کد پیگیری می‌توانید از وضعیت صدور کد فراگیر خود مطلع شوید. پس از پایان مرحله دوم عملیات صدور کد فراگیر شما تکمیل و یک پیامک شامل کد فراگیر برای شما ارسال خواهد شد.

 

انجام این مراحل به سادگی و به وسیله تلفن همراه هوشمند قابل انجام است و همچنین می‌توانید برای دریافت کد فراگیر با همراه داشتن مدارک مورد قبول به کافی نت‌ها و دفاتر پیشخوان مراجعه کنید.

 

مدارک مورد نیاز

 

برای دریافت کد فراگیر بارگذاری یکی از مدارک مقابل در سایت کفایت می‌کند: پاسپورت (صفحه اول عکس‌دار و به طور کامل)، دفترچه اقامت (صفحه اول عکس‌دار و به طور کامل و صفحه تمدید، اگر تمدید شده باشد)، کارت آمایش (فقط قسمت عکس دار کارت به طور کامل و با مشخصات)، پاسپورت خانواری (صفحه مشخصات شخص درخواست کننده و صفحه اصلی پاسپورت)، برگه تردد و یا برگه تردد بین شهری، دفترچه پناهندگی

 

 

این نکات مهم را فراموش نکنید

 

برگه سرشماری بعنوان مدرک مورد تایید نیست و باید مدرک دیگری ثبت شود.

 

عکس و یا اسکن مدارک باید کاملا خوانا باشد و در صورتیکه مدرک خوانا و یا معتبر نباشد درخواست لغو شده و مبلغ پرداختی برگشت داده می‌شود.

 

کد فراگیر صادر شده ۱۲ رقمی است و افرادی که کد ۹ تا ۶ رقمی دارند باید برای نوسازی کد در سامانه ثبت نام کنند.

ارسال‌ نظر
عبدالله
United States of America
۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۰
۰
درخواست کد فراگیر دارم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۲
۰
سلام .سایتش بسته اس چجوری کد فراگیر بگیریم؟
نیلوفر رضایی
Iran (Islamic Republic of)
۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۸
۰
چرا سایت ثبت نام کدفراگیر باز نمیشه؟؟
سید مهدی سبزواری
Iran (Islamic Republic of)
۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۹
۰
با عرض سلام و وقت بخیر
بندہ از نیمه شهریور ماہ امسال ثبتنام کردم و هنوز هیچ کدی برایم صادر نشدہ است، از پشتیبانی سایت معرفی شدہ هم پیگیری کردم گفتند کلا برای ھیچکس فعلا صادر نمیشود، الان حتی سایتش هم بالا نمیاد!!!! باید از کجا پیگیری کنیم؟!
الان کلی مشکل داریم، حساب ھا مسدودہ، پول ھای مورد نیازمون بلوکه شدہ تو حساب!!! کی پاسخگو هست؟! یکی ارگانی را، کسی را معرفی کنید جهت پیگیری!!!!
راجیه
Iran (Islamic Republic of)
۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
۰
کد فراگیرم پاک شده ندارم چجوری میشه گرفت انترنتی میشه الان گرفت
صبرالله امامی
Iran (Islamic Republic of)
۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۱
۰
باسلام واحترام! برای اتباع خارجی که اقامت داشته باشند کد فراگیر را باید ازکجا گرفت، به کافی نت هامراجعه کردیم گفتند سایت کد فراگیر بسته است.لطفن یه راهنمایی بفرمایید.
مصطفی تاجیک
Iran (Islamic Republic of)
۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۴
۰
جان مادرتان سایت کد فراگیر رو باز کنید بخدا دو ماه شرکت حقوقمو نمیریزه چون مشکل بانکی دارم تورو قرآن یه فکری بکنید
عبدالعلی رضایی
Iran (Islamic Republic of)
۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
۰
سلام درخواست کد فراگیر دارم ممنون میخام کارت بانکی بیگرم
شیما لشگری
Iran (Islamic Republic of)
۰۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵
۰
سایت کد فراگیر بسته هست کی باز میشه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۰
۰
فعلا بسته است چگونه باید بگیریم
احمد دانش
Iran (Islamic Republic of)
۱۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵
۰
سایت کد فراگیر الان ۵ ماه چک میکنم بسته است کی قراره باز بشه چرا کسی پاسخگو نیست
فیلم و پخش زنده
بیشتر