رئیس کل بانک مرکزی خبر داد:

تدبیر بانک مرکزی برای کنترل بازار طلا/ انتشار اوراق سکه و تبدیل طلای آب شده به سکه

رئیس کل بانک مرکزی از انتشار اوراق سکه بهار آزادی از هفته آینده خبر داد.
کد خبر : ۱۴۲۵۷۱

به گزارش ایبِنا، دکتر علی صالح آبادی گفت: مرحله اول این اوراق با سررسید ۶ ماهه، در بورس منتشر خواهد شد و قیمت تسویه اوراق نیز قیمت روز سکه خواهد بود.

وی افزود: اشخاص حقیقی و همچنین صندوق های سرمایه گذاری در طلا می توانند به منظور تنوع بخشیدن به سبد سرمایه گذاری خود، در چارچوب ضوابط تعیین شده، این اوراق را خریداری کنند.

رئیس کل بانک مرکزی در ادامه، از برنامه این بانک برای ورود بخش خصوصی در ضرب و عرضه سکه بهار آزادی تحت نظارت بانک مرکزی خبر داد و گفت: چارچوب این طرح، در بانک مرکزی در حال تدوین و نهایی سازی است.

 

وی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به تقاضای فعالان بخش خصوصی از بانک مرکزی مبنی بر تبدیل طلای آب شده به سکه و ارائه آن در بازار، با تدبیری که کارگروه ویژه بانک مرکزی در این زمینه در نطر گرفته است، تحت نظارت بانک مرکزی طلای آب شده به سکه تبدیل و در بازار ارائه خواهد شد.صالح آبادی همچنین گفت: از هفته آینده، سامانه برخط صرافی ها، با هدف تسهیل ارائه خدمات به متقاضیان عملیاتی خواهد شد.

وی در ادامه، به موضوع مالیات سود سپرده های اشخاص حقوقی اشاره کرد و گفت: در جلسه روز گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه، مقرر شد با توجه به آثار این مصوبه در افزایش هزینه تجهیز منابع و سود سپرده ها در شبکه بانکی، لایحه پیشنهادی‌ دولت مبنی بر اصلاح این قانون با همکاری مجلس به طور ویژه پیگیری شود.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر