05 آذر 1401 - 13:51

مشارکت ۲۷۵ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی در طرح تولید متانول

پروژه مجتمع تولید اولفین چابهار تاکنون ۳۲ درصد پیشرفت داشته و با مشارکت ۲۷۵ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی درحال اجرا است.
کد خبر : ۱۴۳۳۹۶

به گزارش ایبِنا، عضو هیأت عامل و معاون بانکی و اعتباری صندوق توسعه ملی و مدیر قرارداد‌ها و پیگیری مطالبات و نظارت بر مصرف این صندوق از پروژه عظیم تولید متانول در منطقه آزاد چابهار که با سرمایه‌گذاری ۲۷۵ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی درحال اجرا است، بازدید کردند.

 

طرح عظیم پروژه مجتمع تولید اولفین چابهار بر اساس استفاده از گاز طبیعی به عنوان خوراک، با هدف تولید متانول، درحال اجرا است. متانول از طریق تکنولوژی MTO به اولفین‌های سبک (اتیلن و پروپیلن) که از جمله مهمترین خوراک واحد‌های سازنده پلاستیک‌ها هستند، تبدیل می‌شود.

محصولات نهایی این مجتمع که تا کنون ۳۲ درصد پیشرفت داشته و با مشارکت ۲۷۵ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی درحال اجرا است، پلی‌اتیلن و پلی‌پروپیلن بوده که در گرید‌های مختلف با استفاده از خوراک اتیلن و پروپیلن تولید می‌شوند.

بر اساس این گزارش، علیرضا میرمحمدصادقی عضو هیأت عامل و معاون بانکی و اعتباری صندوق توسعه ملی و رضا محمدی مدیر قرارداد‌ها وپیگیری مطالبات و نظارت بر مصرف این صندوق با حضور تعدادی از مدیران بانک پاسارگاد از این طرح که در زمینی به وسعت ۴۵ هکتار و قابل توسعه به ۷۷ هکتار درحال اجرا بوده و قرار است ۵۰۰۰ تن متانول در روز معادل یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن در سال تولید داشته باشد، بازدید کرده و در جریان روند پیشرفت این پروژه مهم در منطقه آزاد چابهار و جنوب شرق ایران، قرار گرفتند.


این پروژه در سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری خواهد رسید.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر