ایبِنا بررسی کرد:

بانکی‌ها بازار سرمایه را تقویت کردند/ شاخص کل در مرز کانال ۱.۵ میلیون واحدی ایستاد

شاخص کل بورس در روز سه شنبه ۳۰ آذرماه ۰.۲۸ درصد تقویت شد.
کد خبر : ۱۴۴۵۰۵

به گزارش خبرنگار ایبِنا، شاخص کل بازار بورس امروز ۴ هزار واحد رشد کرد و در کانال یک میلیون و ۴۹۶ هزار واحدی ایستاد. بدین ترتیب در این روز شاخص کل بازار سرمایه ۰.۲۸ درصد تقویت شد.


شاخص هم وزن نیز سه هزار و ۳۲۲ واحد رشد کرد و در کانال ۴۴۵ هزار و ۷۲۰ واحدی تقویت شد.


در این بازار ۳۷۷ هزار معامله به ارزش ۴۱ هزار و ۸۵۹ میلیارد ریال انجام شد.


در این روز به ترتیب نماد‌های وبانک، وبملت، وپاسار، حکشتی و وبصادر بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار سرمایه داشتند و عامل تقویت بازار سرمایه شدند.


در مقابل نماد‌های میدکو، فولاد، شتران و پارس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بازار سهام برجای گذاشتند.


**خیز بانک‌ها برای رکورد زنی بورس


شاخص کل بازار سهام در معاملات امروز چهارشنبه ۳۰ آذر با رشد نماد‌های بانکی تقویت شد.


شاخص کل بازار سهام در آخرین روز معاملاتی هفته، با قدرت ظاهر شد، زیرا که در این روز شاهد افزایش قابل توجه حجم معاملات نماد‌های بانکی بودیم.


نماد‌های بانکی در معاملات امروز یک دست سبز پوش بود و توانست ۲.۷۰ درصد تقویت شود، در نتیجه رشد شاخص گروه بانک موجب شد تا شاخص کل بورس نیز سبز پوش شود.


دلیل رشد نماد‌های بانکی احتمال افزایش سود سپرده بانکی است، از طرف دیگر بنیاد بانک‌ها بسیار قوی شده است، همچنین نماد‌های بانکی به کف قیمتی رسیده اند، در نتیجه شاهد ورود نتقدینگی به سهم‌های بانکی هستیم.


در معاملات امروز بازار سهام همچون هفته‌های گذشته رتبه اول حجم معاملات به گروه خودرو سازی رسید. امروز نیز شاهد معاملات خودرو در بورس کالا بودیم و خودرو‌های هایما s۷ و شاهین امروز در بورس کالا عرضه شد. تدوام و افزایش عرضه خودرو در بورس کالا موجب شده است تا بنیاد شرکت‌های خودروساز نیز قوی شود، در نتیجه جذب نقدینگی به این سهام‌ها در حال افزایش است.


در بازار امروز گروه شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی همچون گروه بانک مورد استقبال اهالی بازار سهم قرا گرفت، این گروه به لیدری "وبانک" رشد خیره کننده‌ای داشت، زیرا این گروه عمدتا در نماد‌های بانکی سرمایه گذاری می‌کنند.


البته در معاملات روز چهار شنبه گروه‌های محصولات شیمیایی و فلزات اساسی نیز حجم معالات خوبی داشت، اما در مدار منفی.

 

 

خیز بانک‌ها برای رکورد زنی

نویسنده: مرتضی ابراهیمی
برچسب ها: بورس بازار سهام
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر