18 بهمن 1401 - 18:43

آخرین وضعیت تعیین دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۲

وزیر کار گفت: جلسات کارشناسی مربوط به تعیین دستمزد کارگران توسط نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت در حال برگزاری است.
کد خبر : ۱۴۶۵۰۵

به گزارش ایبِنا، سید صولت مرتضوی گفت: تعیین حقوق و مزد کارگران بر اساس فرایند قانونی و اصل بر سه جانبه گرایی است. باید نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت به تفاهم برسند که در ادامه نتیجه ابلاغ می‌شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: جلسات مربوط به تعیین دستمزد کارگران توسط نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت در حال برگزاری است و کارشناسان فعالیت‌هایشان را انجام می‌دهند.
وی با بیان اینکه وزارت کار برنامه‌های مختلفی برای شناسایی افراد جویای کار انجام داده است، گفت: راهکار‌های مناسبی برای کارگران به خصوص کارگران متأهل و دارای فرزند در نظر گرفته شده است.
مرتضوی بیان کرد: کارگاه‌ها با کمبود نیروی کار مجرب مواجه هستند که در این راستا سازمان فنی و حرفه‌ای کشور بر اساس نیاز کارخانه‌ها نیرو‌های کار را تربیت کرده و در اختیار آن‌ها قرار دهد.
وی با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم در حوزه اشتغال اهتمام جدی دارد، گفت: درصدد هستیم با اقدامات مختلف رکورد جدیدی را اشتغال ثبت کنیم.

ارسال‌ نظر
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۷
۰
بخدا وضع کارگرا از کارمند ابهتره اضافه کار ساعتی 30تومن برا کارمند ولی کارگر ساعتی 70تومن این ظلم به کارمنده به فکر کارمندا باشین
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۴
۰
هیچوقت با افزایش حقوق کارگران وضعیت زندگی کارگران بهتر نشده بلکه از سالهای قبل هم بدتر شده هست کارگر در ایران چند قرن باید کارکند تا یک ماشین و یک خانه بخرد
ناصر
Iran (Islamic Republic of)
۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۲
۰
دستمزد کارگران باید بیش از کارمندان باشد تا دیگر کارگران دست به اعتراض و اعتصاب برای تبدیل وضعیت نباشند و فشار به دولت به جهت استخدام در سازمانها و ادارات کم گردد
فیلم و پخش زنده
بیشتر