بازار گرم زغال سنگ روسیه در چین و هند

واردات زغال سنگ روسیه به چین و هند در مقایسه با سال گذشته افزایش یافت.
کد خبر : ۱۴۶۷۸۷

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبنا و به نقل از شبکه المیادین، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه می‌گوید که در سال ۲۰۲۲، روسیه ۴۴۳.۶ میلیون تن زغال سنگ تولید کرده است که کمی بیشتر از سال گذشته است و صادرات با ۷.۵ درصد کاهش به ۲۱۰.۹ میلیون تن رسیده است.

الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد که روسیه در سال ۲۰۲۲ عرضه زغال سنگ به چین را با ۱۱.۲ درصد افزایش به ۵۹.۵۲ میلیون تن و به هند با ۱۴۷.۸ درصد افزایش به ۱۶.۷ میلیون تن رساند.

نواک در مصاحبه با روزنامه انرژی پالیسی گفت: شرکای اقتصادی خارجی روسیه عمدتاً چین و هند هستند و این دو کشور به افزایش واردات زغال سنگ روسیه ادامه می‌دهند. کشورمان طی سال گذشته ۵۹.۵۲ میلیون تن زغال سنگ به چین (+ ۱۱.۲ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱) و به هند ۱۶.۷ میلیون تن (+ ۱۴۷.۸ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱) صادر کرده است.


این مقام همچنین اظهار داشت: روسیه روی صادرات زغال سنگ به کشور‌های آسیا و اقیانوسیه برای رشد ۱۵۰ تا ۲۰۰ درصدی تا سال ۲۰۳۰ حساب باز کرده است.


گفتنی است، ماه گذشته، داده‌ها نشان داد اروپا که قاطعانه از استفاده از زغال سنگ برای حفاظت از محیط زیست خودداری می‌کند، مجبور شد رویکرد خود را در زمینه انرژی تغییر دهد و به سمت استفاده از زغال سنگ روی آورد.

به گزارش خبرگزاری «نووستی»، داده‌ها حاکی از افزایش تولید و مصرف زغال سنگ در سال ۲۰۲۲ و کاهش فشار فعالان محیط‌زیست مخالف زغال سنگ است.

ارسال‌ نظر