21 اسفند 1401 - 19:46
شامگاه یکشنبه و در راس هیات بزرگ اقتصادی؛

وزیر اقتصاد به عراق می‌رود

وزیر اقتصاد برای شرکت در پنجمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و عراق شامگاه یکشنبه به بغداد می‌رود.
کد خبر : ۱۴۷۹۱۰

به گزارش ایبِنا و به نقل از شادا، «سید احسان خاندوزی» رییس کمیسیون مشترک اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و عراق، در راس هیاتی اقتصادی شامل فعالان بخش خصوصی شامگاه یکشنبه برای سفری دو روزه عازم عراق می‌شود.

برگزاری پنجمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق به ریاست خاندوزی و سخنرانی در این نشست از برنامه‌های این سفر است که در حاشیه این نشست، مذاکرات و دیدار‌هایی با هدف توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری انجام خواهد شد.

دیدار با نخست وزیر، وزیر تجارت و وزیر دارایی عراق نیز از دیگر برنامه‌های وزیر اقتصاد در این سفر است.

خاندوزی در پایان این نشست، سند صورتجلسه کمیسیون مشترک را با همتای عراقی خود «اثیر سلیمان» رییس عراقی کمیسیون مشترک امضا خواهد کرد.

«علی فکری» رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و «حجت الله عبدالملکی» دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی و جمعی از مدیران ارشد وزارت اقتصاد نیز در این سفر حضور دارند که مذاکراتی را با طرف عراقی انجام خواهند داد.

معاونان وزیر نفت و راه و شهرسازی، دبیر کمیسیون اقتصادی دولت و شماری از مدیران ارشد وزارتخانه‌های اقتصادی نیز در این سفر، وزیر اقتصاد را همراهی می‌کنند.

«وحید جلال زاده» رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی و «محمد رضا پورابراهیمی» رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در این سفر حضور دارند.

ارسال‌ نظر